logo sknew         pzpnlaczy          select          rekord          logo darkomp         superexpressbelka

Być albo nie być

Być albo nie być
Utworzono: wtorek, 18, kwiecień 2017 22:12

Jak ogromna jest determinacja drużyn z dołu tabeli, którym zagląda w oczy widmo degradacji z Futsal Ekstraklasy, pokazała miniona kolejka. Trzy ostatnie ekipy zdobyły w weekend siedem punktów, z pierwszych sześciu drużyn wygrała tylko jedna. Zaczyna się najciekawszy moment ligowego sezonu!

Jedyną drużyną z górnej połówki, która wygrała swój mecz jest szczecińska Pogoń. Drużyna Łukasza Żebrowskiego w meczu z Gattą też jednak nie była faworytem. Wicemistrz Polski z nawiązką zrewanżował się jednak Gatcie za ubiegłoroczne finały. Trzy bramki stracone w niespełna 60 sekund w dwunastej minucie, łącznie trzynaście – tego pojedynku drużyna mająca mistrzowskie aspiracje na pewno nie będzie miło wspominać. Pozostałe drużyny z czołówki – łącznie z liderem Rekordem – również przedostatniej kolejki sezonu nie zaliczą do specjalnie udanych.

Dla bielszczan remis w meczu z Piastem - z perspektywy podziału dorobku – niczego nie zmienił. Ewentualna porażka, podobnie jak i remis, w tej konfiguracji oznacza bowiem po podziale trzy punkty przewagi nad Gattą. Dla drużyn z górnej połówki 21. kolejka jednym słowem to "niewykorzystana szansa". Mogą podpisać się pod tym stwierdzeniem właściwie gracze większości ekip. 

Na dole natomiast zupełnie inaczej. Nikt nie zamierza rezygnować z miejsca w Futsal Ekstraklasie. Solne Miasto Wieliczka w trzech ostatnich meczach zdobyło siedem punktów. Euromaster dwa ostatnie mecze wygrał. Gdyby tak regularnie i od początku sezonu... – mogą wzdychać kibice zarówno w Wieliczce, jak i w Głogowie.

Sytuacja w tabeli przed ostatnią kolejką jest dość jasna. Trwa walka o trzecie miejsce – w niej na uprzywilejowanej pozycji jest FC Toruń, ale szans nie traci też Piast. Ale istnieje też opcja, że gliwiczanie zakończą sezon zasadniczy na miejscu piątym, bo zostaną wyprzedzeni jeszcze przez Pogoń.

Cały czas w grze o grupę mistrzowską są drużyny z Pniew, Chorzowa i Katowic. Sytuacji tej przyjrzymy się w osobnym materiale, natomiast na dole wiele się może jeszcze pozmieniać jeżeli chodzi o poszczególne lokaty. Euromaster może być dziewiąty, ale i jedenasty, Akademicy z Gdańska mogą spaść do strefy barażowej, a Solne Miasto może pójść o „oczko” w górę.

W 21. kolejce padło 46 bramek. Najlepszym wynikiem indywidualnie może się pochwalić Mateusz Jakubiak, który trafił czterokrotnie w meczu z Gattą. Adam Jonczyk zaliczył hat – tricka, a kibicom Clearexu przypomniał się... Krystian Brzenk.

Najlepsza piątka w 21 kolejce FE:

Krystian Brzenk (Solne Miasto),

Mateusz Jakubiak (Pogoń '04 Szczecin),

Adam Jonczyk (Pogoń '04 Szczecin),

Kamil Kaczmar (Euromaster Chrobry Głogów),

Kamil Kmiecik (AZS UŚ Katowice).

Gratulujemy wyróżnionym!

Td

foto: Artur Szefer

tabela27k

Partnerzy

              łączy nas piłka       select       rekord       futsalowcylogo    

Patroni Medialni

              logo sknew    logosf        superexpressbelka

Projekt i wykonanie: Media Brothers