logo sknew         pzpnlaczy          select          rekord          logo darkomp         superexpressbelka

Pytamy o szóstą lokatę. Komu przypadnie?

Pytamy o szóstą lokatę. Komu przypadnie?
Utworzono: czwartek, 20, kwiecień 2017 08:11

Clearex Chorzów, Red Dragons Pniewy, AZS UŚ Katowice – dla tych trzech klubów sobotnia, ostatnia kolejka rundy zasadniczej Futsal Ekstraklasy będzie szczególnie emocjonująca. Tylko jedna z tych drużyn zapewni sobie górną połowę tabeli, gwarantującą grę o najwyższe laury…

Co ciekawe katowiczanie i pniewianie zagrają ze sobą, w stolicy województwa śląskiego. Z kolei do Chorzowa przyjeżdża FC Toruń, zajmujący trzecią lokatę i chcący ją utrzymać.

Komu uda się znaleźć w mistrzowskiej szóstce? O przeczucia, typy zapytaliśmy przedstawicieli dziewięciu pozostałych zespołów.

Dariusz Słowiński - bramkarz Gatty Zduńska Wola:

- AZS UŚ Katowice. Akademicy ograją Pniewy, a Clearex nie wygra z Toruniem. Myślę, że po kilku sezonach, gdzie katowiczanie byli w dolnych rejonach tabeli, w tym roku, dzięki między innymi pracy trenera Pawła Machury, ustabilizowali formę i dosyć regularnie punktują, są w stanie powalczyć z każdą drużyną i zasługują na górną szóstkę.

* * * 

Wojciech Pawicki - trener, zawodnik AZS UG Gdańsk:

- Clearex Chorzów. Dla nas byłoby korzystniej, żeby to właśnie chorzowianie poszli w górę, graliśmy z nimi trzy razy i przegraliśmy, dlatego więcej nie chcemy. Jeśli z nami zostaną Pniewy i Katowice, to wydaje mi się, że są bardziej w naszym zasięgu. Jak będzie? Zobaczymy…

* * * 

Łukasz Żebrowski - szkoleniowiec Pogoni ’04 Szczecin:

- Clearex Chorzów. Wydaje mi się, że po ciężkim meczu Clearex wygra u siebie z Toruniem, bo torunianie będą osłabieni kadrowo, do tego Katowice pokonają Pniewy i ostatecznie Chorzów zostanie w szóstce. W ogóle nie patrzę na te wyniki pod kątem Pogoni ’04, nie mam żadnych życzeń, dla nas każdy z tych zespołów jest niewygodny, a równocześnie z każdym będziemy chcieli zwyciężyć. Niech wygra lepszy.  

* * * 

Krystian Brzenk - bramkarz Solnego Miasta Wieliczka:

- Red Dragons Pniewy. Każdy ma szanse i każdy ma swoje atuty. Mimo iż najbliżej są Pniewy, to i tak nie daje im to gwarancji awansu, gdyż grają na trudnym terenie w Katowicach i to oni powinni ten mecz wygrać. Clearex po porażce z nami, mocno sobie skomplikował sprawę i czeka go trudny pojedynek z Toruniem. A dodatkowe spotkanie w ramach Pucharu Polski z Gattą i dodatkowe zmęczenie na pewno nie pomoże. Moim zdaniem oba mecze zakończą się remisami.

* * * 

Krzysztof Elsner - zawodnik FC Toruń:

- Red Dragons Pniewy. Wielkopolanie wygrają w Katowicach, a liczę na to, że my zgarniemy trzy punkty w Chorzowie i będziemy mieli wówczas pewną trzecia lokatę. Nie ma takiej opcji, byśmy nie zawalczyli o pełną pulę na Śląsku.

* * * 

Rafał Franz - zawodnik Rekordu Bielsko-Biała:

Red Dragons Pniewy. Ciężka praca zostanie wynagrodzona.

* * * 

Michał Widuch - bramkarz Piasta Gliwice:

- Clearex Chorzów. Mam tam wielu znajomych, którzy wiedzą jak ważne zadanie ich czeka. Wykonają swoją robotę doskonale, a dodatkowo Jędrzej Jasiński pokaże jak dobrze służy mu katowicki parkiet i zatrzyma pniewskie smoki.

* * * 

Mariusz Kaźmierczak - zawodnik Red Devils Chojnice:

- Clearex Chorzów. Z nami zostaną Pniewy, które nie wygrają na Śląsku i Katowice. Myślę, że nam o punkty będzie łatwiej z Pniewami niż z Cleareksem.

* * * 

 Tomasz Trznadel - trener Euromastera Głogów:

- Red Dragons Pniewy. Nie muszą oglądać się na nikogo. Wygrają, mają szóstkę i tego im życzę.

Zebrali: Ek/Td

tabela27k

Partnerzy

              łączy nas piłka       select       rekord       futsalowcylogo    

Patroni Medialni

              logo sknew    logosf        superexpressbelka

Projekt i wykonanie: Media Brothers