logo sknew         pzpnlaczy          select          rekord          logo darkomp         superexpressbelka

Byle do soboty!

Byle do soboty!
Utworzono: czwartek, 11, maj 2017 21:51

Środowe mecze w ramach 24. kolejki Futsal Ekstraklasy rozwiązały jedną zagadkę. Dużo więcej jest jednak tych, które nadal nie są jeszcze rozwikłane. To powoduje, że kolejnych meczów kibice wyczekują z wielką niecierpliwością. Na finiszu rozgrywek robi się bowiem bardzo ciekawie. 

Do zakończenia sezonu pozostało tak naprawdę... 120 minut efektywnej gry. Tyle ile czasem trwa... jeden mecz. Ale jeżeli spojrzymy na to w jakich momentach meczów zdobywano ostatnie bramki w Chorzowie, Pniewach, Bielsku-Białej, Chojnicach czy nawet Katowicach to możemy stwierdzić że to cała wieczność.

Coraz mniej kolejek, coraz mniej punktów do zdobycia, ale wariantów na finiszu nadal cała masa. To pokazuje jak ciekawy finisz nam się szykuje w tym sezonie w Futsal Ekstraklasie. Dzisiaj – na trzy kolejki przed końcem sezonu – nie ma drużyny, która nie ma o co grać. Jedynie Red Devils Chojnice. W grupie mistrzowskiej trwa zacięta walka o złoto, wszystkie pozostałe ekipy mają jeszcze szanse na brąz. W dolnej połówce nikt spokojny też być nie może.

Stąd też zapewne ta zacięta rywalizacja do ostatnich sekund. Tylko w Zduńskiej Woli i Katowicach nie padały bramki w ostatnich minutach, z tym, że w derbach Akademickich trzecia bramka dla gości padła w minucie … 38. I co równie ważne prawie wszystkie bramki zdobyte w końcówce wpływały na wyniki meczów. Tylko w Chojnicach bramka zdobyta w ostatniej minucie nie odmieniła losu rywalizacji.

Jedyną drużyną, która w grupie mistrzowskiej nie zdobyła jeszcze punktu to Piast. Kompletem punktów może się pochwalić natomiast Gatta. Zduńskowolanie widzą już plecy bielszczan, ale też muszą widzieć bardzo trudną przeszkodę do pokonania w Toruniu. Zresztą obie drużyny o tytuł walczące mają podobny terminarz – trudne wyjazdowe spotkania, potem mecze u siebie (niekoniecznie łatwiejsze) i mecz na szczycie na obiekcie Rekordu. Sytuacja wygląda o tyle ciekawie, że na trzy kolejki przed końcem w obu klubach mogą powiedzieć: mamy los w swoich rękach, wszystko zależy już od nas.

W grupie spadkowej wygrywali tylko goście. Kolejną wygraną może się pochwalić Euromaster. Głogowianie serię zwycięstw przedłużają do pięciu i już są na drugim miejscu w tej grupie. Walka o utrzymanie zapowiada się niezwykle ciekawie, bo ekipy które jeszcze nie tak dawno myślały o pierwszej szóstce dzisiaj wcale utrzymania pewne nie mogą być. Katowiczanie dwa mecze w fazie finałowej przegrali, Red Dragons pierwszy mecz wygrali z Red Devils Chojnice.

Piątka kolejki:

Michał Długosz (Euromaster Chrobry Głogów),

Tomasz Kriezel (AZS UG Gdańsk),

Wojciech Przybył (MKF Solne Miasto Wieliczka),

Krzysztof Elsner (FC Toruń),

Daniel Krawczyk (Gatta Active Zduńska Wola).

Gratulujemy!

tabela27k

Partnerzy

              łączy nas piłka       select       rekord       futsalowcylogo    

Patroni Medialni

              logo sknew    logosf        superexpressbelka

Projekt i wykonanie: Media Brothers