logo sknew         pzpnlaczy          select          rekord          logo darkomp         superexpressbelka

Na ostatniej prostej

Na ostatniej prostej
Utworzono: poniedziałek, 15, maj 2017 20:57

Dwie kolejki do końca sezonu, a w Futsal Ekstraklasie nadal niewiele wiadomo. Jedynie tylko tyle, że najpóźniej za dwa tygodnie już będzie wszystko jasne. W grupie spadkowej sytuacja co prawda robi się klarowniejsza, ale nadal daleko tam do oczywistości. I nadal nie znamy odpowiedzi na najważniejsze pytanie. Gatta czy Rekord?

Obie drużyny jakby się umówiły, że na metę wjadą równocześnie. W weekend zremisowały na wyjeździe, teraz grają u siebie i w końcu finał rozgrywek w Cygańskim Lesie. Reforma zafundowała nam emocje, ale obie ekipy "pomogły" trzymając w napięciu do samego końca. 

Brązowe medale również jeszcze nie mogą być nikomu przypisywane i wręczane. Z jednej strony Marcin Mikołajewicz mógł załatwić w ostatnich sekundach w meczu z Gattą sprawę, z drugiej strony akurat kapitan reprezentacji Polski już tyle razy w tym sezonie „sprawę załatwiał”, że bez niego dziś w Toruniu to nie byłoby w ogóle szans na zaprzepaszczenie okazji na brąz. A kolejne zapewne w dwóch najbliższych tygodniach będą. 

Z FC Toruń rozstaje się już oficjalnie trener Klaudiusz Hirsch, ale zapewne będzie chciał na pożegnanie zabrać coś więcej aniżeli kosz słodkości i pamiątkową tablicą. Ale póki są jeszcze teoretyczne szanse na walkę o medal, to pozostałe drużyny będą walczyć. Tym bardziej, że teraz drużyna z Grodu Kopernika zagra dwa mecze na Śląsku. A gliwiczanie zapewne będą chcieli dobrze się pokazać przed rywalem i trenerem Klaudiuszem Hirschem.

Odetchnęli kibice w Pniewach i Głogowie. Tam Futsal Ekstraklasa w przyszłym sezonie będzie. Co prawda głogowianie poprzez baraże mogą jeszcze spaść, ale rozpędzony pociąg nie jest tak łatwo zatrzymać. Nawet jeżeli nie jest to najnowszy model i czasem szwankuje. Na pewno duże rozczarowanie w Wieliczce. Gospodarze mogli w końcówce zdobyć nie tyle jeden punkt (wartość duża), co dwa odebrać gościom z Katowic (wartość chyba jeszcze większa z ich punktu widzenia). Na pewno po takim rozstrzygnięciu zyskaliby kilku kibiców w Gdańsku (wartość najmniejsza, ale zawsze coś).

W weekend padło 28 bramek. Solidarnie: 2 mecze wygrali gospodarze, 2 goście, dwa zakończyły się remisami. 3:3. Tym razem w końcówkach nie trafiano – jak już to raczej pudłowano – ale za to trafiano w pierwszych sekundach. W Toruniu w 9 sekundzie, w Wieliczce w 46, w Gliwicach w 33, w Szczecinie w 69. W ostatnich pięciu minutach zostały zdobyte tylko trzy bramki. Zmęczenie?

Piątka kolejki:

Mateusz Bednarczyk (AZS UŚ Katowice), 

Mateusz Jakubiak (Pogoń 04 Szczecin), 

Michał Bartnicki (Euromaster Chrobry Głogów), 

Piotr Błaszyk (Red Dragons Pniewy), 

Marcin Stanisławski (Gatta Active Zduńska Wola).

Gratulujemy!

tabela27k

Partnerzy

              łączy nas piłka       select       rekord       futsalowcylogo    

Patroni Medialni

              logo sknew    logosf        superexpressbelka

Projekt i wykonanie: Media Brothers