logo sknew         pzpnlaczy          select          rekord          logo darkomp         superexpressbelka

Beniaminek rośnie w siłę

Beniaminek rośnie w siłę
Utworzono: piątek, 30, czerwiec 2017 19:16

Trochę w cieniu decyzji z Głogowa w pozostałych drużynach trwają przygotowania do rozpoczęcia treningów przed nowym sezonem. W kilku klubach w ostatnich dniach doszło do kolejnych transferów – królem polowania tym razem był beniaminek ze Słomnik.

Lex Kancelaria dokonała trzech znaczących transferów. Dominik Solecki, Kamil Lasik i Roman Vakhula – ci zawodnicy w nadchodzącym sezonie będą zapewne czołowymi graczami beniaminka. Kamil Lasik wraca na „stare śmiecie”, wszak pochodzi z Chrzanowa i na szerokie wody wypłynął w Wiśle Krakbet Kraków. Dominik Solecki natomiast z Kamilem grał ostatnio w Pogoni'04 Szczecin. - Z racji młodego wieku i dużych umiejętności uważam pozyskanie Kamila za bardzo dobre wzmocnienie i zwiększenie rywalizacji na pozycji bramkarza. Jeśli chodzi o Dominika Soleckiego to sam fakt systematycznej gry w reprezentacji Polski świadczy o jego umiejętnościach. Przyda nam się niesamowicie – skomentował zakup tego duetu na oficjalnej witrynie klubowej trener Miłosz Kocot.

Kilkanaście godzin później kolejny transfer stał się faktem. - Cztery lata mieszkałem w Krakowie i gdy dostałem propozycję bardzo mi się spodobała. Znam Kraków, do Słomnik jest bardzo niedaleko, dodatkowo klub chce cały czas się rozwijać i stawia ambitne cele – mówił o swoich motywach w rozmowie ze stroną klubową Roman Vakhula, który wraz z nowymi kolegami wznowi zajęcia 8 lipca. Pierwsze sparingi beniaminek zagra pod koniec lipca.

Zmiany także w Gliwicach. Do drużyny dołączył Ariel Mnochy. Ten 28-letni zawodnik w poprzednich sezonach godził futsal z grą na otwartych boiskach, teraz jednak postawił wyłącznie na futsal. Był znany wcześniej trenerowi Klaudiuszowi Hirschowi. Z Piastem związał się dwuletnią umową. - Często po treningu na dużym boisku od razu szedłem na halę, jakoś tam mnie zawsze ciągło – przyznaje zawodnik. Z Piastem rozstaje się natomiast Bartosz Siadul, z którym klub nie przedłużył kontraktu. Były zawodnik Clearexu Chorzów czy też Gwiazdy Rudy Śląska wiosną w Gliwicach zagrał w dziesięciu meczach.

Znana jest już także ostateczna kadra na nowy sezon Red Dragons Pniewy. Ostatnio pisaliśmy o tym, że do drużyny z Wielkopolski dołączył Mateusz Kostecki, ale to nie jedyne wzmocnienie. Prócz tego zawodnika w ekipie Łukasza Frajtaga zobaczymy jeszcze bramkarza Wojciecha Fleischera oraz młodzieżowców: Szymona Urtnowskiego i Dominika Jankowskiego.

Wzmocnień szukają natomiast jeszcze Akademicy z Gdańska. W minioną środę przeprowadzili trening otwarty dla wszystkich graczy, którzy chcieli się pokazać trenerom i „poszukać” angażu na hali. O efektach tych zajęć pewnie wkrótce się dowiemy. Większość drużyn FE – już z nowymi zawodnikami w składach - rozpocznie przygotowania do sezonu w drugiej połowie lipca.  

Tekst: Td

Fot. www.lexkancelariaslomniki.futbolowo.pl

tabela27k

Partnerzy

              łączy nas piłka       select       rekord       futsalowcylogo    

Patroni Medialni

              logo sknew    logosf        superexpressbelka

Projekt i wykonanie: Media Brothers