W Bielsku-Białej i Lesznie o finał

20.03.24Utworzono
W środę poznamy finalistów tegorocznego Pucharu Polski. W Bielsku-Białej Piast Gliwice będzie na starcie o jedną bramkę lepszy od Rekordu, z kolei kibice Constractu Lubawa będą liczyli na cud w Lesznie i odrobienie pięciobramkowej zaliczki GI Malepszy Arth Soft.

Rozgrywki Pucharu Polski wkraczają w decydującą fazę. W półfinałach granych systemem mecz i rewanż rywalizują cztery najlepsze aktualnie drużyny FOGO Futsal Ekstraklasy. W minionym tygodniu odbyły się pierwsze spotkania o finał, a w środę poznamy zespoły, które pierwszego i trzeciego maja zmierzą się o pierwsze w 2024 roku futsalowe trofeum.

W Bielsku-Białej Rekord podejmie Piasta Gliwice. W pierwszym spotkaniu podopieczni Orlando Duarte wygrali przed własną publicznością 3:2. Rekord we własnej hali rzadko traci punkty, żeby nie powiedzieć, że w ogóle, a też często mecze w Cygańskim Lesie sprowadzają się do intensywnych ataków gospodarzy i szukania pierwszego trafienia. Gdy to dość szybko nadejdzie, to zdecydowanie łatwiej będzie ekipie z Bielska-Białej pójść za ciosem i pokonać rywali. Tak było chociażby w niedawno rozegranym spotkaniu ligowym pomiędzy obiema drużynami. Wówczas Rekord bez większych problemów pokonał Piasta aż 6:2. Jednego jesteśmy pewni - mecz zapowiada się niezwykle interesująco i zarówno jedni i drudzy stoczą świetne futsalowe widowisko.

Transmisja tego spotkania dostępna będzie na kanale YouTube Rekordu oraz Łączy nas piłka TV.

Niespodzianka? Sensacja? Takimi określeniami można określić to, co działo się w miniony wtorek w Lubawie. Constract przegrał we własnej hali aż 0:5 z GI Malepszy Arth Soft. Leszczynianie podeszli do tego spotkania niezwykle skoncentrowani i po pierwszej połowie prowadzili 2:0 wykorzystując swoje sytuacje bramkowe. Ekipie z Wielkopolski udało się przetrwać napór mistrzów Polski i po zmianie stron systematycznie powiększali przewagę. Teraz GI Malepszy Arth Soft gra u siebie i będzie broniła pięciobramkowej zaliczki. Dla Constractu mamy jednak małą przypominajkę, która może wlać nieco nadziei przed środowym spotkaniem w serca jego kibiców, a jednocześnie przestrzec wszystkich pewnych już awansu fanów w Lesznie. W październiku ubiegłego roku w Chorwacji Konstruktorzy prowadzili aż 4:0 po zaledwie dwóch minutach gry i 5:0 po sześciu minutach z tamtejszym mistrzem, Futsal Dinamo w meczu Main Round Ligi Mistrzów.

Transmisja tego spotkania dostępna będzie na kanale YouTube gospodarzy oraz w serwisie TVcom.

Mecze rewanżowe półfinałów Pucharu Polski w sezonie 2023/24:

Rekord Bielsko-Biała - Piast Gliwice, godz. 18:30 (wynik pierwszego meczu: 2:3)

GI Malepszy Arth Soft Leszno - Constract Lubawa, godz. 19:00 (wynik pierwszego meczu: 5:0)