1:3, czyli brawo

16.11.18Utworzono
Mistrz Polski Rekord Bielsko-Biała przegrał ze słynną Barceloną w Lidze Mistrzów 1:3, ale i tak zasłużył na ogromne brawa. Prowadził 1:0, mógł 2:1...

To miał być bardzo trudny mecz i był. Ale Rekord odrobił lekcję z towarzyskich potyczek z Barcą, gdy przegrał 0:11 i 1:7. Zagrał bardzo dobrze w obronie. A w 17 minucie Alex Viana po podaniu Michała Kubika wykończył kontrę i bielszczanie sensacyjnie objęli prowadzenie.

Barcelona wyrównała jeszcze w tej samej minucie, ale do przerwy nic się nie zmieniło. A po przerwie... Trzy sytuacje chyba będą śniły się naszym futsalistom po nocach: były świetne okazje na ponowne objęcie prowadzenia. Nie udalo się, Barcelona wyszła na prowadzenie. W końcówce Rekord wycofał bramkarza i po strzale Oleksandra Bondara miała pecha - gospodarze strzelili na 3:1.

Powiedzieli po meczu:

Michał Kubik (na zdjęciu): - Myślę, że zaprezentowaliśmy się zarówno w pierwszym, jak i drugim meczu z bardzo dobrej strony. Przy większej dozie szczęście mogliśmy wykorzystać któraś z kontr i postraszyć wielką Barcelonę. Wspaniała atmosfera w hali i chyba każdy z nas zapamięta ten mecz do końca życia...

Łukasz Biel: - Pokazaliśmy i udowodniliśmy, że potrafimy rywalizować jak równy z równym z najlepszymi zespołami w Europie. Szkoda, że obydwa mecze przegrane. Ale pokazaliśmy jakość w defensywie, szybkie wyjście do kontrataku i było blisko sprawienia niespodzianki.

Paweł Budniak: - Fantastyczne spotkanie w słynnej hali Palau Blaugrana, w niesamowitej atmosferze. Zagraliśmy taktycznie w 99 procentach swoich możliwości i dało to efekt. Bardzo się cieszę, że pomimo przewagi Barcelony potrafiliśmy przeciwstawić się jednej z najlepszych drużyn świata. Pomimo porażki polski futsal dzisiaj zaprezentował się na salonach europejskich z bardzo dobrej strony.

W niedzielę Rekord zagra z serbskim Ekonomacem.

FC Barcelona - Rekord Bielsko-Biała 3:1 (1:1)

Bramki: Esquerdinha (17), Ferrão (28), Adolfo Fernández (39) - Alex Viana (17)

Rekord: Nawrat -  Popławski,  Budniak,  Marek,  Bondar oraz  Kałuża,  Kubik,  Surmiak,  Dudek,  Biel,  Gąsior,  Alex Viana,  Łasak,  Janovský.

W drugim dzisiejszym meczu rosyjski Gazprom-Jugra Jugorsk wygrał 3:2 z serbskim KMF Ekonomac.