54 gole - FC Toruń nowym liderem

03.11.18Utworzono
Aż dziewięć goli - tyle średnio w meczu strzelali nasi zawodnicy w 6. kolejce Futsal Ekstraklasa Sp. z o.o. Nowym liderem został FC Toruń, wykorzystując... grę w przewadze Słonecznego Stoku Białystok.

Torunianie (na zdjęciu) wykorzystali słabość Piasta Gliwice. Podopieczni trenera Klaudiusza Hirscha nie tylko przegrali piąty mecz z rzędu, ale także w drugim spotkaniu z rzędu nie strzelili gola. Widać, że atak gliwiczan kuleje strasznie.

Dwa gole dla torunian strzelił Marcin Mikołajewicz. - Zagraliśmy dzisiaj bardzo zdeterminowani w obronie i skuteczni w ataku - stwierdził po meczu "Miki". - Pozwoliło nam to cieszyć się z kompletu punktów. Mamy sporo rezerw w naszej grze, zdajemy sobie z tego sprawę. I to na pewno cieszy dzisiaj. Cieszymy się z kolejnych punktów i skupiamy się już na meczu z AZS UŚ Katowice.

Jako pierwsza trzy punkty zdobyła dziś Gatta Active Futsal TeamZduńska Wola, która pokonała 6:2 Red Devils Futsal Club Chojnice. - Wygrał zespół lepszy, który z zimną krwią wykorzystywał nasze błędy - podsumował grający trener chojniczan, Jakub Mączkowski. - Pierwsza połowa pod dyktando zespołu Gatty, choć mieliśmy dwie dogodne sytuacje, które powinny zostać zamienione na bramki. Druga połowa zdecydowanie lepsza w naszym wykonaniu, a właściwie jej pierwsza cześć. Przy stanie 4:1 nie wykorzystałem rzutu karnego, który mógł dać jeszcze nadzieję na odmianę losów spotkania.

Ostre strzelanie urządził sobie mistrz Polski Rekord Bielsko-Biała, który rozgromił Pogoń'04 Szczecin 13:5. Aż pięć trafień zanotował Konrad Prawucki z Pogoni - najpierw do własnej bramki, a potem strzelił Rekordowi cztery gole.

Postrzelał też zespół Acany Orła Jelcz-Laskowice - 9:4 z AZS UG Gdańsk (trzy bramki Allysona Amantesa).

W dwóch pozostałych meczach remisy 3:3. Clearex prowadził 3:1 ze Słonecznym Stokiem Białystok, ale goście z bramkarzem w polu doprowadzili do remisu.