Akt I dla Piasta. Gliwiczanie bliżej finału!

31.03.21Utworzono
Piast Gliwice wygrał z Clearexem Chorzów aż 4:1 w pierwszym meczu półfinałowym Pucharu Polski. Rewanż 21 kwietnia w Chorzowie.

Spotkania Piasta Gliwice z Clearexem Chorzów w tym sezonie za każdym razem kończyły się remisem. Nie tylko jednak z tego względu trudno było wskazać faworyta. Z jednej strony bowiem gliwiczanie znajdowali się wyżej w ligowej tabeli. Z drugiej jednak Clearex, jako jedyna drużyna, potrafił urwać punkty zarówno Rekordowi, Constractowi oraz oczywiście Piastowi, co jest bardzo dużym osiągnięciem.

I choć wątpliwości z wymienionych powodów było wiele, tak po pierwszych minutach szybko one znikły. Piast bowiem dominował na boisku przez praktycznie cały czas. Szczególnie aktywny był Mateusz Mrowiec, którego przed trafieniem do bramki powstrzymywał tylko Rafał Krzyśka albo słupek bramki przez niego chronionej.

Otworzyć wynik udało się dopiero w 6. minucie, kiedy to świetne podanie od Mrowca wykorzystał Sandrinho, nie dając szans Krzyśce.

Chorzowianie mimo to potrafili odpowiedzieć, za sprawą trafienia Przemysława Dewuckiego. Ławka rezerwowych gliwiczan mogła być jednak zła nie z powodu wyrównania, ale z powodu jednej z poprzednich sytuacji, gdy w polu karnym padł Rodrigo Dasaiev i jak pokazywały powtórki, sędzia mógł się pokusić o wskazanie na rzut karny.

Odzyskać prowadzenie Piastunkom udało się dopiero po zmianie stron, kiedy to po indywidualnej akcji na 2:1 trafił Dominik Solecki.

A kiedy już je odzyskali, to nie wypuścili. Chwilę później wbicie piłki w pole karne przez Allysona Amantesa przeciął bowiem Rodrigo Dasaiev, dzięki czemu gospodarze mogli postawić kolejny krok ku finałowi.

Jakby tego było mało, Clearex w 31. minucie musiał grać bez Dewuckiego, który za drugą żółtą kartkę musiał opuścić boisko.

Przyjezdni przetrwali jednak grę w osłabieniu, a i sami później sprowokowali rywala do popełnienia szóstego przewinienia. Przedłużonego rzutu karnego nie wykorzystał jednak Sebastian Leszczak i zamiast 3:2 mieliśmy… 4:1.

Niewykorzystana sytuacja zemściła się bowiem w 39. minucie – szybkie wznowienie gry Łukasza Bogdziewicza wykorzystał Sandrinho, ustalając tym samym końcowy rezultat pierwszego półfinałowego starcia.

PIAST GLIWICE – CLEAREX CHORZÓW 4:1 (1:1)

Bramki: Sandrinho (6, 39), Dominik Solecki (24), Rodrigo Dasaiev (25) – Przemysław Dewucki (9).