Biało - czerwoni już na zgrupowaniu

01.12.18Utworzono
/uploads/assets/1458/polska bialystok.jpg
W różnych nastrojach, od tych bardzo radosnych do tych trochę „spokojniejszych”, nasi ligowcy meldowali się na zgrupowaniu reprezentacji Polski przed dwumeczem z Belgią. Kadra w Tczewie przygotowuje się do ostatnich tegorocznych spotkań, które zostaną rozegrane w poniedziałek i w środę.

 

Dla naszej reprezentacji to ostatnie tegoroczne sprawdziany. Dwumecz z Belgią ma za cel wyłonić przybliżoną reprezentacje na przyszłoroczne eliminacje, chociaż wiadomo, że i w 2019 roku w kadrze będą jeszcze przetasowania. - Nie mamy za wiele czasu, chcemy intensywnie popracować. Bardzo uważnie też obserwujemy, to co się dzieje w Futsal Ekstraklasie. Przyglądamy się graczom wszystkich klubów. Mamy siedmiu lub ośmiu pewnych zawodników, szukamy jednak cały czas optymalnych zmienników. W przypadku kilku zawodników brakuje stabilizacji, zdarzają się przebłyski – mówi trener Błażej Korczyński, który w ostatnich dniach szczególnie chyba liczy na Michała Marka. Gracz Rekordu w dwóch ostatnich meczach ligowych po powrocie z Ligi Mistrzów zdobył sześć bramek.

 

Reprezentacja Belgii obecnie w rankingu światowym jest niżej notowana niż nasza kadra. - Ale przestrzegałbym przed lekceważeniem tego rywala. Potrafią grać, mają kilku dobrych zawodników, to będą cenne sprawdziany – mówi popularny „Korek”. Kolejnym sprawdzianem dla naszej reprezentacji będzie styczniowy dwumecz z Rosją. Wcześniej 12 grudnia odbędzie się losowanie pierwszych faz eliminacji Mistrzostw Świata. - Niewiele już zależy od nas w tej kwestii, dlatego nie skupiamy się na tym, ale oczywiście czekamy z niecierpliwością na losowanie – dodaje nasz selekcjoner.

 

Pierwszy mecz z Belgami zagramy w poniedziałek w Kwidzynie, drugi w środę w Starogardzie Gdańskim. Oba rozpoczną się o godzinie 18.00, bilety na te mecze są bezpłatne, jeszcze są dostępne.