Constract z Clearexem w finale!

19.08.20Utworzono
Rewanżowy mecz półfinałowy Pucharu Polski: Constract Lubawa - Rekord Bielsko-Biała 3:4 (1:2). Pierwszy mecz: 3:0 dla Constractu, awans Constractu.

Wynik pierwszego meczu bardzo skomplikował sytuację Rekordu, ale mistrzowie Polski nie rezygnowali - i do przerwy prowadzili 2:1 po dwóch golach Alexa Viany, który popisał się strzałami w górny róg bramki, nad bramkarzem Imanolem Dariasem. Jednak gol Bartosza Piórkowskiego - także pod poprzeczkę, nad obrońcą Rekordu - dawał Constractowi względny spokój, a Rekord musiał szukać jeszcze dwóch bramek.

W drugiej połowie, w 29 minucie Matheus przedarł się lewym skrzydłem i płaskim strzałem podwyższył na 3:1 dla Rekordu. Emocje sięgnęły niemal zenitu - mistrzom Polski potrzebny był już tylko jeden gol do finału. Ale w 31 i 32 minucie Constract za sprawą Pedro Pereiry i Pedrinho wyrównał na 3:3.

Wtedy Rekord potrzebował jeszcze trzech goli. Trener Andrzej Szłapa wziął czas, mistrzowie Polski wycofali bramkarza, lecz zdołali jedynie wygrać 4:3 po golu Michała Kubika.

W finale Constract zmierzy się w dwumeczu z Clearexem Chorzów. Pierwszy mecz 26 sierpnia w Chorzowie.