Czekamy na niespodzianki

10.09.21Utworzono
/uploads/assets/3640/Bez tytułu.png
Przed nami osiem spotkań 1. kolejki STATSCORE Futsal Ekstraklasy. Czego możemy się spodziewać? Patrząc z perspektywy inauguracyjnych meczów w pierwszych kolejkach trzech poprzednich sezonów - spodziewamy się około 40 goli, przynajmniej jednego remisu oraz niezłej postawy gości.

W poprzednich rozgrywkach w pierwszym wyznaczonym terminie rozegrano siedem meczów (spotkanie Red Devils Chojnice z Acaną Orłem Jelcz-Laskowice zostało przełożone). W tych siedmiu inauguracyjnych meczach nasi futsaliści strzelili 44 gole, czyli ponad sześć na mecz. Ale tak dobrze ze strzeleckimi fajerwerkami nie było rok wcześniej. W rozgrywkach 2019/2020 w sześciu meczach (przełożono starcie Constractu Lubawa z FC Reiter Toruń) nasi zawodnicy strzelili zaledwie 18 goli - z czego połowa padła w meczu Red Dragons Pniewy z AZS UŚ Katowice (3:6). Znacznie lepiej wyglądało strzelanie na inaugurację zmagań w rozgrywkach 2018/2019: 39 goli w 6 spotkaniach, czyli 6,5 na mecz.

 

Podsumowując: w trzech ostatnich sezonach w pierwszych terminach spotkań padło 101 bramek w 19 meczach, czyli średnio trochę ponad 5 na mecz. W weekend mamy osiem pojedynków, zatem zakładamy około 40 bramek.

 

W analizowanych 17 meczach pierwszych kolejek trzech ostatnich sezonów nie zabrakło remisów (zawsze któryś z meczów inauguracyjnych kończył się podizałem punktów). I nie zabrakło oczywiście zwycięstw gości; ba! W sumie bilans jest korzystny dla przyjezdnych, którzy wygrali 8 meczów, a gospodarze 7.

 

No i nie zabrakło niespodzianek. Dwukrotnie na inaugurację przegrywał Clearex Chorzów - 1:2 z GI Malepszy Leszno oraz aż 0:6 z Red Dragons Pniewy.

 

Jak będzie w ten weekend? Gościom łatwo nie będzie, bo w roli gospodarzy zagrają mistrz i wicemistrz Polski - Rekord Bielsko-Biała i Constract Lubawa - a trzeci w poprzednim sezonie Piast Gliwice zmierzy się w Chorzowie z Clearexem. Ale zwłaszcza na inaugurację niespodzianki zdarzyć się mogą.


Autor: Krzysztof Dziedzic

Fot. Paweł Mruczek / Rekord Bielsko-Biała