• 04.12.2021Sobota 15
  • 04.12.2021Sobota 66
  • 04.12.2021Sobota 43
  • 04.12.2021Sobota 27
  • 05.12.2021Niedziela 52
  • 05.12.2021Niedziela 43
  • 05.12.2021Niedziela 82
  • 05.12.2021Niedziela 31

Czy zostaną pozostawieni sami sobie?

23.10.21Utworzono
/uploads/assets/3751/20210926_0026_GRZJ6015_JED.jpg
Dzisiejsze spotkania są szczególnie ważne dla drużyn z Pomorza. Dla Teamu Lębork oraz AZS-u UG Futsal ewentualne porażki mogą oznaczać spore problemy w kontekście późniejszego opuszczenia strefy spadkowej. Czy jest zatem szansa aby ich uniknąć?

Oba dzisiejsze starcia zapowiadają się bardzo ciekawie, bo też ich stawka jest wyjątkowo wysoka. W pierwszym z nich Fit-Morning Gredar Brzeg podejmie lęborski Team. Gracze Wojciecha Pięty znajdują się obecnie w strefie spadkowej z czteroma punktami na koncie i startą jednego oczka do bezpiecznej pozycji.

Zadanie czeka ich jednak niełatwe i nawet remis z brzeżanami będzie można przyjąć jako dobry rezultat. Zawodnicy z Opolszczyzny jeszcze nie przegrali u siebie w tym sezonie, a nawet jak remisowali, to były to zdecydowanie remisy ze wskazaniem na ich drużynę. Tak było chociażby w niedawnym spotkaniu z Red Devils Chojnice, gdzie głównie za sprawą dobrej postawy Piotra Kąkola między słupkami oraz Sebastiana Kartuszyńskiego przy przedłużonych rzutach karnych przyjezdni wywieźli z Brzegu jedno oczko.

Oczywiście gracze Wojciecha Pięty nie stoją na straconej pozycji. Lęborczanie mieli dobre momenty w spotkaniach z Rekordem, czy też Constractem, a w ostatnim meczu z Clearexem to chorzowianie musieli gonić wynik do ostatnich sekund. W zdobyciu większej liczby bramek Teamowi często brakowało jednak skuteczności, przez co dorobek strzelecki Davidsona Silvy, czy też Yvaaldo Gomesa jest niższy, niż mógłby być w rzeczywistości. Jeśli ten element ulegnie poprawie, to w Brzegu spokojnie można pokusić się o dobry wynik.

W drugim dzisiejszym spotkaniu AZS UG Futsal podejmie GI Malepszy Futsal Leszno. Faworytem będą naturalnie przyjezdni. Leszczynianie bowiem mimo słabszego początku przełamali się w ostatniej kolejce i chyba po raz pierwszy zagrali tak, jak można było zakładać przed sezonem – wybili rywalom wszystkie argumenty, przez cały mecz przeważali nad niżej notowanym przeciwnikiem, a na koniec odnieśli pewne zwycięstwo.

Akademicy mają jednak coś do udowodnienia. Po porażce z Górnikiem Polkowice gdańszczanie nie mają innego wyjścia jak wygrać. Przy obecnym układzie tabeli nawet remis nie da im wyjścia poza czerwoną strefę. A szansa na to może być niepowtarzalna. Między słupkami gospodarzy zabraknie bowiem kontuzjowanego Noela Charriera, którego zastąpi młody Orfeusz Jarożek lub Michał Długosz, doświadczony golkiper, który jednak w tym sezonie nie miał jeszcze okazji zagrać.

Kto zatem po dzisiejszych spotkaniach dopisze sobie komplet punktów? Wygrane faworytów będą oznaczać ich ucieczkę w środkowe rejony tabeli i bezpieczną przewagę nad strefą spadkową. Odwrotne wyniki sprawiłyby natomiast potworny ścisk od 9. pozycji aż do strefy spadkowej, którą dzieliłyby jedynie dwa punkty.

Transmisje z obu spotkań można znaleźć na platformie WP Pilot. Stacrie w Brzegu dostępne będzie na kanale 1., zaś spotkanie z Gdańska obejrzeć będzie można na kanale 2.

Porządek niedzielnych spotkań 7. kolejki STATSCORE Futsal Ekstraklasy:

Fit-Morning Gredar Brzeg – Team Lębork, godz. 17.00 (WP Pilot, Kanał 1.)

AZS UG Futsal – GI Malepszy Futsal Leszno, godz. 18.00 (WP Pilot, Kanał 2.)


Autor: Łukasz Leski

Fot. AZS UG Futsal