Do Chorzowa po premierowe punkty? FC Reiter zmierzy się z Clearexem

23.09.21Utworzono
/uploads/assets/3678/TORUN_LUBAWA4_MILOSZ_ZIELINSKI.jpg
W sobotnie południe zainaugurujemy 3. kolejkę STATSCORE Futsal Ekstraklasy. Jako pierwsi na parkiet wybiegną zawodnicy w Chorzowie, gdzie Clearex podejmie FC Reiter Toruń. Choć faworytem są gospodarze to podopieczni Łukasza Żebrowskiego w poprzednich meczach udowodnili, że nawet dla ścisłej ligowej czołówki mogą być wymagającym rywalem. Transmisję z tego spotkania będzie można obejrzeć w nSport+ oraz Canal+ online.

Clearex Chorzów po falstarcie na inaugurację (3:4 z Piastem Gliwice) w drugiej serii gier zainkasował wreszcie komplet punktów, pokonując w Białymstoku Słoneczny Stok 5:2. - Zawsze zwycięstwo buduje zespół, więc bardzo się cieszymy z tych trzech punktów na ciężkim terenie i z wiarą, nadzieją i pokorą podchodzimy do kolejnego spotkania. Torunianie pokazali w tych dwóch spotkaniach, że są silnym zespołem, więc na pewno czeka nas mecz walki – mówi nam zawodnik gospodarzy Rafał Krzyśka.

 

Golkiper Clearexu opowiada także o tym, jakie będą główne atuty jego zespołu w sobotnim starciu. – Naszą ogromną siłą jest kolektyw. Każdy bierze odpowiedzialność za wynik i fajne jest to, że każdy strzela bramki. Ponadto nowi zawodnicy fajnie wkomponowali się w zespół i czas będzie grał na naszą korzyść – podkreśla. - Naszym celem jest zwycięstwo w każdym kolejnym meczu, na tym się skupiamy. Tym bardziej, że mecz z Piastem pokazał, pomimo pechowej porażki, że w tym sezonie będziemy trudnym rywalem dla każdego – dodaje po chwili.

 

Chorzowianom o trzy punkty nie będzie jednak łatwo. FC Reiter Toruń – pomimo zerowego dorobku punktowego – w pierwszych dwóch kolejkach pokazał się z naprawdę dobrej strony. Potwierdza to w rozmowie z portalem „WP Sportowe Fakty” szkoleniowiec Łukasz Żebrowski. - Pewnie mało kto liczył na nasze punkty w tych dwóch pierwszych kolejkach. Po dwóch meczach echo jest jednak takie, że w większości pokazaliśmy się z dobrej strony – zauważa.

 

Żebrowski zdaje się jednak doskonale wiedzieć, co jego zespół musi poprawić, aby w końcu zacząć punktować. - Na pewno musimy wykluczyć błędy indywidualne. Jako kolektyw działamy już całkiem dobrze. Jest tak już nawet jeśli chodzi o grę ofensywną. Siedem bramek w dwóch meczach z tymi zespołami to nie jest mało, ale też za dużo straciliśmy. Głównie po błędach indywidualnych, a nie po obronie kolektywnej, w której radzimy sobie coraz lepiej – podkreśla szkoleniowiec.

 

Trener zespołu z Torunia przed wyjazdem do Chorzowa pozostaje jednak optymistą. - To jest jasne, że jesteśmy w stanie zdobyć tam punkty. Jeżeli wyzbędziemy się błędów indywidualnych i poprawimy te elementy, które kulały w pierwszych dwóch kolejkach, to jestem zdania, że jesteśmy w stanie powalczyć o punkty. Niczym nie ustępujemy zespołowi z Chorzowa, jeżeli chodzi o skład personalny. Łatwych meczów nie będzie, ale poprzez dobrą grę i zdobycze punktowe chcemy dokoptować do górnej połówki tabeli – ocenia.

 

Mecz 3. kolejki STATSCORE Futsal Ekstraklasy pomiędzy Clearexem Chorzów a FC Reiter Toruń odbędzie się w sobotę o godzinie 12:00. Gospodarze przystąpią do tego spotkania z 6. miejsca w tabeli, mając w dorobku 3 punkty. Drużyna z Torunia, która wciąż szuka swojej premierowej zdobyczy w sezonie 2021/2022, znajduje się natomiast na przedostatniej, 15. lokacie. Transmisję z tego meczu będzie można oglądać na nSport+ oraz Canal+ online.


Autor: Paweł Staniszewski

Fot. Miłosz Zieliński