Dwa mecze - trzy gole

08.09.19Utworzono
Trzy gole padły dziś w dwóch meczach Futsal Ekstraklasy. Od zwycięstwa 1:0 rozpoczął obronę tytułu mistrza Rekord Bielsko-Biała.

Starcie Piasta Gliwice z Rekordem zapowiadało się na bardzo zacięte, ale rzeczywistość przeszła chyba oczekiwania. W 23 minucie po rzucie rożnym Michał Kubik mocno strzelił zza pola karnego i zaskoczył bramkarza gospodarzy. Jak się okazało - to był jedyny gol w spotkaniu. W przedostatniej minucie mógł wyrównać Michał Grecz, ale trafił w słupek.

- Ciężki mecz - podsumował Michał Kubik. - W pierwszej połowie stworzyliśmy sobie bardzo dużo sytuacji, których nie wykorzystaliśmy. Stąd też nerwówka w końcówce. Niemniej jednak istotne jest to, że wygraliśmy i rozpoczęliśmy sezon od trzech punktów. A Piast Gliwice na pewno będzie groźny dla każdego.

Na dużo więcej goli zapowiadało się w starciu beniaminka, Gwiazda Ruda Śląska z Red Devils Chojnice. W 6 minucie po rzucie rożnym dla gospodarzy piłka trafiła do Michała Hyżego, który mocnym strzałem lewą nogą zaskoczył golkipera Chojnic. W 19 minucie Gwiazda chciała wyjść z kontrą, ale nadziała się na rekontrę, którą wykończył Mikołaj Kreft - i to był koniec strzelania: skończyło się 1:1.