FC Reiter postraszy wicemistrza? Szlagierowe spotkanie w Toruniu

16.09.21Utworzono
/uploads/assets/3659/241698596_251569990307127_5982075950473703091_n.jpg
Można śmiało powiedzieć, że zawodnicy STATSCORE Futsal Ekstraklasy w inauguracyjnej kolejce sezonu 2021/2022 rozbudzili apetyty kibiców, strzelając w sumie aż 57 bramek. Mamy nadzieję, że druga seria gier przyniesie podobne emocje. Najciekawiej ze wszystkich spotkań zapowiada się starcie w Toruniu, gdzie FC Reiter podejmie wicemistrza Polski – Constract Lubawa. Mecz ten będzie można na żywo zobaczyć w nSport+ oraz CANAL+ online.

Lubawianie na inaugurację pokazali charakter godny ekipy z czołówki. Po niespełna kwadransie przegrywali już bowiem z MOKS-em Słoneczny Stok Białystok dwoma golami. Nie poddali się jednak i finalnie mogli cieszyć się z premierowych trzech punktów w obecnej kampanii. Wyraźnie zadowolony z odwrócenia losów meczu jest także zawodnik Constractu, Sebastian Grubalski. – Sam mecz był bardzo ciężki, ale całościowo oceniam go pozytywnie – głównie ze względu na zwycięstwo. Przegrywaliśmy już 0:2, ale podnieśliśmy się, pokazaliśmy charakter. To na pewno cieszy i jest dobrym prognostykiem przed kolejnymi spotkaniami– zaznacza.

 

Grubalski zwraca jednak uwagę na fakt, że spotkanie z FC Reiter w Toruniu z pewnością nie będzie należało do łatwych. - Ciężko powiedzieć jak będzie wyglądał mecz. Wierzę, że sztab przygotuje dla nas odpowiedni plan, a my go odpowiednio zrealizujemy. Na co powinniśmy zwrócić uwagę? Myślę, że w dużej mierze na siebie i dobre przygotowanie do meczu. Osobiście bardziej interesuje mnie zwycięstwo, niż to jak będzie wyglądało to spotkanie – mówi.

 

Reprezentant Polski podkreśla także, że jest jeszcze zbyt wcześnie, aby opowiadać o celach Constractu na najbliższe rozgrywki. – Moim zdaniem naszym głównym celem powinno być to, abyśmy na przestrzeni całego sezonu jako zespół dali z siebie absolutnie wszystko. Jeżeli uwolnimy drzemiący w nas potencjał i wykorzystamy duże możliwości, którymi dysponujemy to uważam, że zajmiemy lokatę, która zadowoli każdego z nas – kończy Grubalski.

 

FC Reiter Toruń z pewnością łatwo nie odda jednak punktów. Torunianie na inaugurację stanęli przed bardzo trudnym zadaniem – jakim był mecz z mistrzem Polski Rekordem Bielsko-Biała – ale pokazali się z bardzo pozytywnej strony. Jak jednak wiadomo, w futsalu także nie przyznaje się punktów za wrażenia artystyczne, toteż podopieczni Łukasza Żebrowskiego po porażce 4:7 wyjechali z Bielska bez punktów. Przed własną publicznością zrobią jednak wszystko, aby zdobyć pierwszy komplet punktów w nowym sezonie.

 

Początek spotkania już w sobotę o godzinie 12.00 w nSport+ oraz na CANAL+ online.


Autor: Paweł Staniszewski

Fot. Dominik Radzimiński