FC Toruń wicemistrzem?!

12.05.19Utworzono
/uploads/assets/1808/toruniak80.jpg
Mistrza Polski już znamy, a dziś możemy poznać wicemistrza kraju. Stanie się tak, jeżeli FC Toruń pokona Clearex Chorzów. Jednak w dwóch wcześniejszych meczach w tym sezonie pomiędzy FC a Clearexem dwa razy górą byli chorzowianie, którzy w Toruniu wygrali aż 6:1.

- Dla nas to jeden z najważniejszych meczów w historii toruńskiego futsalu - przyznaje Marcin Mikołajewicz z FC Toruń. - Zdajemy sobie sprawę, że możemy w niedzielę przejść do historii wygrywając z Clearexem, ale również zdajemy sobie sprawę, że czeka nas arcytrudne zadanie. To jedyna drużyna, która nam nie leży i od 3 lat nie potrafimy z nią wygrać. Głęboko jednak wierzę, że zasłużyliśmy całym sezonem na ten srebrny medal, przełamiemy klątwę Clearexu i w niedzielę w Toruniu będziemy świętować historyczny sukces.

 

- Elektryzujący pojedynek - przyznaje trener wicelidera tabeli, Łukasz Żebrowski. - Nasze zwycięstwo w tym meczu zamyka temat srebrnego medalu, jednak zdajemy sobie sprawę, z jak trudnym dla nas przeciwnikiem przyjdzie nam się zmierzyć. Co tutaj dużo mówić: marzymy o zwycięstwie.

 

Początek meczu o godz. 18 - transmisja w TVcom.pl.

 

Tekst: Krzysztof Dziedzic
Zdj. Slawomir Kowalski / FC Toruń