Futsal Ekstraklasa w SportKlubie

23.09.17Utworzono
/uploads/assets/422/PiastDuśko.jpg
Piątkowym meczem beniaminka, Słonecznego Stoku Białystok z wicemistrzem Polski, Gattą Active Zduńska Wola rozpocznie się nie tylko nowy sezon Futsal Ekstraklasy – także nowy sezon transmisji w stacji SportKlub.

Na inaugurację SportKlub zaplanował aż dwie transmisje. Poza piątkowym starciem Słonecznego Stoku z Gattą pokaże w poniedziałek także wyjątkowo ciekawie zapowiadający się mecz Clearexu Chorzów z mistrzem kraju, Rekordem Bielsko-Biała. Oczywiście pikanterii spotkaniu dodaje fakt, że w minioną niedzielę oba zespoły walczyły o Superpuchar i Rekord gładko wygrał 5:0.

 

W następnych kolejkach SportKlub pokaże jeden mecz w poniedziałek.

 

Plan kolejnych transmisji:

 

9 października: Clearex Chorzów – LEX Kancelaria Słomniki

16 października: Red Dragons Pniewy – FC Toruń

23 października: FC Toruń – Piast Gliwice

30 października: AZS Katowice – AZS Gdańsk

6 listopada: LEX Kancelaria Słomniki – Rekord Bielsko-Biała

 

Jak widać, do 6 listopada w meczach relacjonowanych przez SportKlub będzie mogło pokazać się aż dziesięć z dwunastu zespołów Futsal Ekstraklasy.

 

- Kolejne transmisje uzależnione są od bardzo wielu czynników – mówi Władysław Prażmowski ze SportKlubu. – Oczywiście od tego, jak często dany zespół jest pokazywany, jak wysoko jest w tabeli, jak ważny jest to mecz (czy np. jest to spotkanie na szczycie), a także od tego jakie są możliwości transmisji w danej hali w poniedziałek, bo przecież nie zawsze klub ma obiekt do wyłącznej dyspozycji.

 

Wszystkie transmitowane pojedynki rozpoczynać się będą o godzinie 20.

 

Tekst: Krzysztof Dziedzic

Fot.: Michał Duśko/Piast Gliwice