Goście wracają bez punktów

28.03.21Utworzono
Niedziela gospodarzy - po Constractcie Lubawa, także zespoły FC Reiter Toruń oraz Dremana Opole Komprachcice zdobyły u siebie komplet punktów.

W meczu Dremana z Red Dragons Pniewy prowadzenie dla gospodarzy zdobył Vadym Ivanov, który poprzez specjalnie przygotowaną koszulkę oznajmił futsalowemu światu, że było to jego 100. trafienie w STATSCORE Futsal Ekstraklasie. Na 2:0 podwyższył Vinicius Teixeira po podaniu Serhija Fila.

Po przerwie czerwoną kartkę zobaczył Chuva z Dremana i pniewianie szybko wykorzystali grę w liczebnej przewadze - gola strzelił Mateusz Kostecki po podaniu Patryka Hołego. A w 28 minucie wyrównał Adrian Skrzypek. Ale w 30 minucie bardzo ładnym strzałem popisał się Vinicius i Dreman znów wyszedł na prowadzenie. W 36 minucie Fil z przedłużonego rzutu karnego mocno strzelił pod poprzeczkę i było 4:2. W 37 minucie Vinicius wykorzystał grę rywali bez bramkarza i posłał piłkę do pustej bramki. Na otarcie łez po bardzo ładnej akcji przy grze w przewadze, gola dla pniewian strzelił Hoły.

Dreman Opole Komprachcice - Red Dragons Pniewy 5:3 (2:0)

Bramki: Ivanov (4), Vinicius 3 (15, 30, 37), Fil (36-przedłużony karny) - Kostecki (24), Skrzypek (28), Hoły (40)

W starciu FC Reiter Toruń ze Słonecznym Stokiem Białystok przełomowa okazała się 10 minuta. Najpierw Marcin Mrówczyński po podaniu Remigiusza Spychalskiego z ostrego kąta uderzeniem w długi róg pokonał bramkarza gości, a potem Spychalski po rzucie rożnym ładnie przymierzył - piłka odbiła się od poprzeczki i wpadła do bramki Słonecznego Stoku.

- Pierwsza połowa, to jakbyśmy nie dojechali na mecz - skomentował trener Słonecznego Stoku, Adrian Citko.

W 35 minucie na 3:0 po podaniu Mrówczyńskiego podwyższył kapitan torunian, Michał Wojciechowski.

- Gramy bardzo dojrzale ostatnio i to bardzo cieszy - podsumował spotkanie grający trener torunian, Łukasz Żebrowski.

FC Reiter Toruń - Słoneczny Stok Białystok 3:0 (2:0)

Bramki: Mrówczyński (10), Spychalski (10), Wojciechowski (35)