Gredar nad przepaścią, hat-trick w 33 sekundy

22.05.21Utworzono
Fit-Morning Gredar Brzeg przegrał z Clearexem w Chorzowie 2:4 i jest jedną nogą poza STATSCORE Futsal Ekstraklasą w przyszłym sezonie: jeżeli w ostatniej kolejce AZS UW Darkomp Wilanów wygra u siebie z Dremanem Opole Komprachcice - to Gredar spadnie.

W starciu w Chorzowie z Clearexem brzeżanie (na zdjęciu) mieli nadzieję na korzystny wynik na początku meczu i gdy Wilson Tavares strzelił gola na 1:2.

W meczu doszło do wyjątkowego wydarzenia: dwóch zawodników Clearexu zdobyło setką bramkę w STATSCORE Futsal Ekstraklasie. Do tego potrzebny był gol Przemysława Dewuckiego i trzy bramki Sebastiana Leszczaka. I obaj wykonali zadanie. A Clearex wygrał 4:2.

W dwóch innych meczach GI Malepszy Leszno rozbił zrezygnowaną już P.A. Novą Gliwice 14:3. Ciekawostką jest klasyczny hat-trick Kacpra Konopackiego, który do zdobycia trzech bramek z rzędu w meczu potrzebował zaledwie... 33 sekund.

A mistrz Polski Rekord Bielsko-Biała, choć przegrywał do przerwy z Acaną Orłem Jelcz-Laskowice - to w drugiej połowie wrzucił piąty bieg i wygrał 3:2.

P.A. Nova Gliwice - GI Malepszy Leszno 3:14 (3:5)

Bramki: Widuch (8), Pasierb (16), Zaczkowski (18) - Olszak 3 (4, 11, 30), Radliński 2 (7, 34), Wojciechowski 4 (8, 20, 33, 34), Konopacki 3 (22, 22, 23), Pietruszko (29), Siecla (37)

Acana Orzeł Jelcz-Laskowice - Rekord Bielsko-Biała 2:3 (1:0)

Bramki: Kędra 2 (8, 40) - Marek (22), Viana (29), Korpela (33)

Clearex Chorzów - Fit-Morning Gredar Brzeg 4:2 (2:1)

Bramki: Leszczak 3 (10, 26, 33), Dewucki (16) - Tavares (19), Witek (39)