Z niecierpliwością oczekujemy na początek sezonu 2018/2019

HPP. Odrabianie zaległości

11.02.18Utworzono
/uploads/assets/753/pzpn01.jpg
Bieżący weekend to nie tylko decydujące mecze w Mistrzostwach Europy, czy też powrót na ligowe parkiety – na początek w Białymstoku i Gdańsku. Dla niektórych drużyn przetarciem przed czekającym je ligowym maratonem są mecze Pucharu Polski.

 

W weekend rozgrywano mecze zarówno 1/16 Pucharu Polski, jak i 1/8 HPP. Zaległości odrabiały drużyny, które wcześniej nie mogły rozgrywać meczów ze względu na zgrupowanie reprezentacji. FC Toruń już we wtorek odrobiło zaległości – wtedy wygrało na wyjeździe z Akademikami z Łodzi 7:1 – ale obecnością w pucharowych rozgrywkach brązowy medalista FE nie nacieszył się zbyt długo. W sobotę FC Toruń przegrał po dogrywce z Red Dragons Pniewy 2:3.

 

Do 1/8 finału Pucharu Polski w weekend awansowały również zespoły Rekordu Bielsko-Biała – wygrywając w Lublinie z miejscowymi Tifosi 8:4 – oraz Clearex. Chorzowianie w derbach śląska okazali wyższość nad AZS UŚ Katowice, wygrywając mecz 5:1. Rekord w kolejnej rundzie zmierzy się z czołowym pierwszoligowcem, GSF Gliwice, termin tego meczu nie jest jeszcze znany. Rywalem chorzowian będą natomiast Akademicy z Lublina.

 

W innym meczu 1/8 doszło do małej niespodzianki. KS Polkowice pokonał na własnym terenie rewelacyjnego pierwszoligowca z Opola, Odrę 5:2. Kolejne mecze 1/8 w niedziele.