Jak ugryźć mistrza

09.05.21Utworzono
/uploads/assets/3396/marekmrowa.jpg
W 2019 roku byłby to mecz mistrza z wicemistrzem, absolutny hit STATSCORE Futsal Ekstraklasy. Dziś starcie FC Reiter Toruń z Rekordem Bielsko-Biała jakby trochę w cieniu. I pewnie dlatego zobaczymy bardzo ciekawe spotkanie.

Rekord ma już zapewnione mistrzostwo, FC Reiter - utrzymanie się. Rekord co rok notuje świetny sezon; torunianie po tłustych latach mieli ostatnio problemy kadrowe i muszą zadowolić się miejscem w środku tabeli.

 

Losy obu zespołów są ze sobą mocno związane. Gdy cztery i trzy lata temu Rekord zdobywał tytuł, to FC Toruń kończył sezon na trzeciej pozycji. Dwa lata temu (przy kolejnym mistrzostwie Rekordu) - na drugiej. Rok temu, gdy klub z Bielska-Białej znów był najlepszy, podopieczni trenera Łukasza Żebrowskiego zajęli piątą pozycję, ale kto wie, co by było, gdyby sezon nie został przedwcześnie przerwany...

 

Dziś dla torunian inne, trochę gorsze czasy, ale znów pogłówkują, jak zatrzymać wielki Rekord - co w poprzednich latach dość często im się udawało. I dawali przykład: jak ugryźć mistrza.

 

Początek spotkania o godz. 18.00, transmisja w TVCom.pl.

 

Tekst: Krzysztof Dziedzic

Zdj. Sławomir Kowalski / FC Reiter Toruń