Z niecierpliwością oczekujemy na początek sezonu 2018/2019

Jeden za nami, trzy w niedzielę

10.02.18Utworzono
/uploads/assets/752/mariafot.jpg
Zespół Klub Uczelniany AZS Uniwersytetu Jagiellońskiego Kraków pokonał 3:1 AZS AWF Warszawa Futsal Kobiet w pierwszym meczu ćwierćfinałowym mistrzostw Polski kobiet. Trzy pozostałe pierwsze mecze 1/4 finału w niedzielę.

Zagrają w nich: LKS Rolnik B.Głogówek - AZS UAM Poznań Futsal (godz. 16), AZS Uniwersytet Gdański - Wanda Słomniczanka Słomniki - Ekstraliga Futsalu Kobiet (15.30), KU AZS Uniwersytet Warszawski (na zdjęciu) - Towarzystwo Sportowe ROW Rybnik (18).

 

Awans do fazy play off wywalczyły po cztery zespoły z każdej grupy – różnicą w porównaniu do ubiegłego roku jest awans KU AZS Uniwersytetu Warszawskiego. Akademiczki z Warszawy w starciu z zespołem z Rybnika na papierze nie mają większych szans, bowiem cały zespół w rozgrywkach rundy zasadniczej zdobył tylko o jedną bramkę więcej (17) niż najskuteczniejsza zawodniczka TS ROW Rybnik – Agata Sobkowicz (16 goli w 10 meczach), a kolejna w klasyfikacji Aneta Szymanowska ma 10 trafień.

 

- Dalej uczymy się gry na poziomie ekstraligi - mówi trenerka KU AZS Uniwersytet Warszawski, Maria Wąsowska. - W tym sezonie dokonałyśmy gruntownej przebudowy zespołu, skład został znacznie odmłodzony i zawodniczki potrzebowały trochę czasu na adaptację i zgranie. Teraz wszystko idzie w dobrą stronę. Jak zagramy? Jesteśmy młodą drużyną więc na pewno sercem, jeżeli do tego dołożymy rozum, to kto wie…

 

- Czeka nas bardzo wymagający mecz z najlepszym zespołem z grupy południowej - dodaje najskuteczniejsza zawodniczka warszawskiej drużyny, Katarzyna Włodarczyk. - Jak wiadomo, niezaprzeczalnymi faworytkami są rywalki, ale my nie składamy broni przed wyjściem na parkiet. Gwarantuję, że będziemy walczyć do końca o korzystny rezultat. Mierzymy się z jednym z najlepszych zespołów w Polsce i chcemy sprawić niespodziankę. Jesteśmy do tego przygotowane zarówno taktycznie jak i fizycznie.

 

Fot. KU AZS Uniwersytet Warszawski