Kibice: mecz i rewanż albo play offy

28.06.20Utworzono
/uploads/assets/2423/FEbaner.jpg
Gdyby to zależało od kibiców, to nowy sezon Futsal Ekstraklasy składałby się tradycyjnie z dwóch rund: pierwszej i rewanżowej - tak wynika z komentarzy na naszej stronie facebookowej.

Argumenty?

 

- "Futsal musi stać się bardziej popularny, dlatego im więcej meczów, tym większe zainteresowanie". Mecz i rewanż, przy 18 zespołach, to 34 kolejki.

 

Ale dla niektórych: to za dużo spotkań dla klubów, które w okresie pandemii mogą mieć kłopoty z budżetami.

 

Jednak argument, że lepiej grać więcej, niż mniej, jest oczywisty.

 

Liczy się jednak także, czy mecze będą miały stawkę. Niektórzy z kibiców obawiają się, że karty mogą zostać rozdane na długo przed końcem rozgrywek - i stąd pewna popularność wariantu zakładającego pierwszą rundę, a później play offy i play outy.

 

"18 zespołów gra jedną rundę. Czołowa ósemka gra play offy do trzech wygranych meczów; osiem ostatnich zespołów albo rozgrywa siedem kolejek, albo gra play outy, by wyłonić czterech spadkowiczów. Zespoły z miejsc 9 i 10 kończą sezon lub grają o 9. pozycję".

 

Ten wariant niektórzy kibice poddawali modyfikacjom, ale sens play offów pozostawał.

 

Za to kibicom nie za bardzo odpowiada wariant, który przypomina te z ostatnich sezonów: zakładający "dzielenie tabeli z zaliczeniem punktów na 6 zespołów mistrzowskich i pozostałe 12 drużyn. Czołowa szóstka gra mecz i rewanż".

 

Kibice dali sygnał, teraz czas na władze spółki i klubów - które już od dłuższego czasu analizują wszystkie "za" i przeciw" dla każdego wariantu.

 

Tekst: Krzysztof Dziedzic

Fot. Paweł Mruczek