Konkretni chojniczanie

04.09.22Utworzono
Red Devils Chojnice wygrali u siebie z AZS-em UŚ Katowice 2:1 (1:0) w meczu 2. kolejki Futsal Ekstraklasy notując pierwsze punkty w sezonie.

Oba zespoły w przeszłości wielokrotnie mierzyły się ze sobą w Futsal Ekstraklasie. Mecz 2. kolejki był zatem starciem starych znajomych. Chojniczanie inaugurowali rozgrywki w sezonie 2022/23, z kolei AZS UŚ Katowice w poprzedniej serii gier uległ u siebie Rekordowi Bielsko-Biała aż 0:7.

Lepiej w spotkanie weszli goście z Katowic. Szczególnie najwięcej ochoty na otwarcie wyniku spotkania miał Dominik Wilk, który dwukrotnie zmusił do interwencji Ukraińca w bramce Red Devils Pawło Puczkę. AZS UŚ starał się, tworzył sytuacje w ataku pozycyjnym, ale w 14. minucie nadział się na kontrę. Luiz pognał z piłką i dograł ją w pole karne, a przy próbie wybicia futsalówki do własnej siatki strzelił Krzysztof Piskorz. W końcówce pierwszej części gry zawodnik z Katowic Filip Rafanides miał świetną okazję do wyrównania, ale ostatecznie do przerwy to gospodarze schodzili do szatni prowadząc.

Przebieg meczu nie zmienił się po zmianie stron. To AZS UŚ dążył do wyrównania, podczas gdy planem Red Devils było nastawienie się na kontry. Próbował Golly, próbował Wilk, ale brakowało skuteczności. A jeśli długo nie możesz zdobyć bramki, to zrobią to rywale. Piotr Kręcki wyprowadził chojniczan na dwubramkowe prowadzenie w 28. minucie.

Końcowe fragmenty meczu to już rozpaczliwe ataki katowiczan, by zdobyć kontaktową bramkę, a co za tym idzie i pierwszą w obecnym sezonie. Gra z wycofanym bramkarzem przyniosła trafienie Romana Vakhuli, ale na nic więcej nie było stać gości.

RED DEVILS CHOJNICE – AZS UŚ KATOWICE 2:1 (1:0)

Bramki: Krzysztof Piskorz 14 (s), Piotr Kręcki 28 – Roman Vakhula 40