Mistrz Walii zagra z Rekordem

27.10.20Utworzono
Rywalem mistrza Polski, Rekordu Bielsko-Biała w rundzie wstępnej Ligi Mistrzów będzie walijski Swansea University Futsal Club. Ze względu na niepewną sytuacje pandemiczną i zawężony kalendarz rozgrywek tegoroczna edycja LM będzie przypominać zmagania z końcówki ubiegłego sezonu.

O awansie do kolejnej rundy zmagań będzie decydował jeden mecz – w tym wypadku faworytem zdecydowanym jest Rekord, który był w losowaniu rozstawiony. Bielszczanie zresztą z drużyn dzisiaj losowanych mieli trzeci najwyższy współczynnik. Mecz z najlepszą drużyną Walii odbędzie się w terminie pomiędzy 24 a 29 listopada, dokładnej daty jeszcze nie znamy. Mecz ten na pewno jednak odbędzie się bez udziału publiki.

Rywal bielszczan jest absolutnym debiutantem na europejskich salonach. Miniony sezon został przerwany wiosną w całej Europie, podobnie było w Walii. Swansea Uniwersity został uznany mistrzem kraju i nominowany do gry w Lidze Mistrzów, sytuacja nie była jednak początkowo taka oczywista. Rozgrywki ligowe w Walii zostały bowiem przerwane w momencie rywalizacji w dwóch konferencjach – w południowej Swansea była wyraźnym liderem, ale również na północy był zdecydowany faworyt. Ostatecznie bilans punktowy zdecydował o wyższości Swansea.

Sekcja futsalu na Uniwersytecie Swansea istnieje dopiero od dwóch lat i niedawny tytuł jest największym sukcesem tej drużyny. Swoje grupy w klubie mają zarówno mężczyźni, jak i dziewczyny. Wielu zawodników grających na hali gra równocześnie w klubie w piłkę na boisku. Nie brakuje w zespole jednak również reprezentantów Walii w futsalu, to chociażby Adam Orme i Warren Hudson. Nie ulega jednak wątpliwości, że to Rekord jest zdecydowanym faworytem listopadowej konfrontacji..

Łącznie dzisiaj rozlosowano 23 pary – zwycięzcy tych meczów dołączą do dziewięciu najwyżej sklasyfikowanych drużyn, które przystąpią do gry w kolejnej rundzie. Następne losowanie odbędzie się 4 grudnia, a do rywalizacji 32 najlepsze europejskie drużyny przystąpią w połowie stycznia. Jesteśmy przekonani, że w tym gronie będzie również mistrz Polski.