Młodzież przed historyczną szansą

06.11.18Utworzono
/uploads/assets/1392/pzpn01.jpg
Jest szansa, ale nie popadajmy w hurraoptymizm – tak można ocenić nasze nastroje po losowaniu eliminacji do Młodzieżowych Mistrzostw Europy U-19. Biało – czerwoni w marcu o awans do historycznego turnieju będą rywalizować z Kazachstanem, Francją i Finlandią.

 

Turniej eliminacyjny odbędzie się pod koniec marca na północy Europy. Faworytem teoretycznym wydają się być Kazachowie. - Nie postrzegajmy jednak Kazachstanu przez pryzmat pierwszej reprezentacji. Jednocześnie nie możemy lekceważyć pozostałych rywali. Francuzi w coraz młodszych rocznikach potrafią dobrze grać, co pokazują. Finowie również mają swoje ambicje, co pokazuje chociażby fakt, że organizują ten turniej. Na pewno nie będą chcieli odstawać – ocenia trener naszej młodzieżowej reprezentacji, Łukasz Żebrowski.

 

Biało – czerwoni tuż po losowaniu byli przede wszystkim zadowoleni, że z pierwszego koszyka nie wylosowali żadnego z potentatów, takich jak Portugalia, Rosja, Włochy czy Hiszpania. - Z tymi reprezentacjami na pewno byłoby dużo trudniej, ale też nie lekceważymy nikogo. Wydaje się, że każdy ma równe szanse w tej grupie – ocenia trener naszej młodzieży.

 

Przed naszą reprezentacją teraz gorący okres. W grudniu „na tapecie” ma się pojawić Turniej Państw Wyszehradzkich, w styczniu jest szansa również na atrakcyjny dwumecz. - To będzie generalne przetarcie, chcemy sprawdzić styl przed Francuzami – dodaje selekcjoner. Zgrupowanie przed samymi eliminacjami rozpocznie się natomiast 20 marca. - Chłopcy już żyją turniejem, emocje się zwiększają. Wytworzyła się fajna grupa i wszyscy wyczuwają szansę jaka jest przed nimi – dodaje na koniec selekcjoner i jednocześnie trener klubowy FC Toruń.