Nareszcie! Startuje ekstraklasa

29.09.17Utworzono
Pojedynek beniaminka z wicemistrzem - to będzie pierwszy mecz sezonu. Potyczkę Białegostoku ze Zduńską Wolą pokaże w piątek o godz. 20 SportKlub. Kolejnym transmitowanym spotkaniem będzie pojedynek Cleareksu z Rekordem - w poniedziałek, 2 października o godz. 20. Ale i pozostałe mecze zapowiadają się ciekawie.

 

 

 

Piątkowym meczem beniaminka, Słonecznego Stoku Białystok z wicemistrzem Polski Gattą Zduńska Wola rozpocznie się nowy sezon Futsal Ekstraklasy. Sezon szczególny – po awansie reprezentacji Polski do finałów mistrzostw Europy.

 

W pierwszym spotkaniu faworytem będzie wicemistrz Polski. Gatta w ubiegłym sezonie miała tytuł na wyciągnięcie ręki: w meczu ostatniej kolejki musiała wygrać z Rekordem Bielsko-Biała i prowadziła 3:0. Ostatecznie przegrała 5:9 i musiała zadowolić się srebrem. – Na razie srebrny medal w nadchodzącym sezonie nas nie interesuje – mówi futsalista Gatty Igor Sobalczyk, były reprezentant Polski. – Celujemy w złoto.

 

Za to beniaminek z Białegostoku nie ukrywa, że celuje tylko w utrzymanie się, ale… skład po awansie został niemal ten sam. – To oni awansowali, oni to pierwsze miejsce wywalczyli – tak trener Adrian Citko tłumaczył, dlaczego będzie walczył drużyną złożoną z zawodników pochodzących z Białegostoku.

 

Najciekawiej zapowiadającym się meczem pierwszej kolejki jest poniedziałkowe starcie Clearexu Chorzów z mistrzem kraju Rekordem Bielsko-Biała. Oba zespoły niedawno zmierzyły się w meczu o Superpuchar: zdecydowanie lepszy był Rekord, który wygrał 5:0. – Chcemy w nadchodzącym sezonie wygrać wszystko, co jest do wygrania – mówi Michał Kubik z Rekordu. – Jesteśmy faworytem do złota i wypadałoby je zdobyć – dodaje trener Andrzej Szłapa.

 

W ubiegłym sezonie zespół z Bielska-Białej nie zdobył Pucharu Polski, bo lepszy okazał się właśnie Clearex. Pikanterii spotkaniu dodaje fakt, że połowa reprezentantów Polski, która we wtorek wywalczyła awans do finałów mistrzostw Europy w Słowenii, gra w Rekordzie i Clearexie (w Rekordzie Michał Kubik, Michał Kałuża i Rafał Franz, a w Clearexie Mikołaj Zastawnik, Robert Gładczak, Tomasz Lutecki i Maciej Mizgajski).

 

Kto będzie walczył o medal w nadchodzącym sezonie? - W czołówce będą Rekord, Gatta, FC Toruń, Piast Gliwice – przewiduje prezes Futsal Ekstraklasy, Maciej Karczyński. - Na pewno włączy się też LEX Kancelaria Słomniki oraz Clearex Chorzów.

 

* * * 

 

MOKS Słoneczny Stok Białystok – Gatta Zduńska Wola, piątek, godz. 20, transmisja SportKlub

Sędziowie: Robert Podlecki, Paweł Wałęga, Paweł Tokarewicz, Jakub Rutkowski

 

AZS UŚ Katowice – FC Toruń, sobota, godz. 18,

Sędziowie: Damian Grabowski, Andrzej Śliwa, Katarzyna Netkowska

 

AZS UG Gdańsk – Piast Gliwice, sobota, godz. 18,

Sędziowie: Kamil Grzębowski, Sylwester Baryczkowski, Marcin Skwiot

 

Pogoń’04 Szczecin – Red Dragons Pniewy, sobota, godz. 15

Sędziowie: Andrzej Witkowski, Michał Żurawski, Adam Sobinek

 

Lex Kancelaria Słomniki – MKF Solne Miasto Wieliczka, sobota, godz. 18

Sędziowie: Dominik Cipiński, Marcin Muszyński, Janusz Krupnik, Łukasz Szymczyk

 

Clearex Chorzów – Rekord Bielsko-Biała, poniedziałek, godz. 20, transmisja SportKlub

Sędziowie: Grzegorz Wiercioch, Patryk Gryckiewicz, Piotr Koloczek, Marcin Stoń.

 

Tekst: Kd/Ek