Z niecierpliwością oczekujemy na początek sezonu 2019/2020

Nauka na przyszłość

14.04.19Utworzono
/uploads/assets/1760/j.jpg
Kolejna lekcja, która ma przynieść korzyści w przyszłości: reprezentacja Polski przegrała w Koszalinie z Brazylią 1:5 w towarzyskim meczu. Rewanż we wtorek w Bydgoszczy.

- Fajnie, że Brazylia chciała z nami zagrać - mówił po spotkaniu bramkarz naszej reprezentacji, Bartek Nawrat. - Popełniliśmy kilka błędów, które oni wykorzystali. W drugiej połowie była szansa na to, że nie stracimy bramki, ale tacy rywale zawsze grają do końca. Mam nadzieję, że we wtorek w Bydgoszczy nie przytrafią się nam takie błędy, jak dziś.

 

W 8 minucie pięknie uderzył Rafael Rato i było 0:1, ale w 11 minucie wyrównał najlepszy strzelec Futsal Ekstraklasy Michał Marek, który wykorzystał fakt, że bramkarz Brazylii odbił piłkę po strzale Michała Kubika. Później rywali na prowadzenie wyprowadził grający w ataku bramkarz, a następnie daliśmy się zaskoczyć z kontry i rywale ustawili sobie spotkanie.

 

Cieszy, że okresami byliśmy wymagającym rywalem dla Brazylijczyków, że stwarzaliśmy okazje bramkowe. Szkoda, że znów - jak w poprzednich spotkaniach z najlepszymi zespołami świata - nie za dużo strzeliliśmy. Może to się zmieni już we wtorek.

 

Tekst: Krzysztof Dziedzic
Fot. Janusz Leyk