Niedziela pod znakiem rzutów karnych!

24.01.21Utworzono
Niedzielne spotkania w Pucharze Polski stały pod znakiem rzutów karnych i skutecznych interwencji bramkarzy, którzy na brak pracy z pewnością nie mogli narzekać.

W dzisiejszych spotkaniach, podobnie jak wczoraj, większych sensacji nie było. Nie oznacza to jednak, że brakowało emocji, bo te sięgały zenitu.

Zarówno w Lęborku, jak i w Warszawie do ostatecznego rozstrzygnięcia potrzebne były nie tylko dogrywki, ale i serie rzutów karnych. Szczególnie zawiedzeni tym faktem mogli być futsaliści Legii Warszawa, którzy pod koniec dogrywki otrzymali przedłużony rzut karny. Tego nie wykorzystał jednak Mariusz Milewski, bowiem świetnie wyczuł go Kamil Wójcik.

Golkiper Akademików wybronił także jednego z karnych w trakcie ich serii, dzięki czemu w derbach Warszawy zwyciężyli zawodnicy AZS UW DARKOMP Wilanów.

Swoje pięć minut przeciwko GI Malepszy Futsal Leszno miał również Rafał Łapigrowski, który wybronił dwa uderzenia z 6. metra – strzał Mateusza Lisowskiego obronił głową! – a tym samym pozwolił Teamowi Lębork awansować do 1/16 finału.

Poza tym interesująco było w Rudzie Śląskiej, gdzie bramkę i asystę przeciwko Fit-Morning Gredar Futsal Brzeg zaliczył… Mirosław Miozga. Szkoleniowiec Clearexu Chorzów tego dnia reprezentował bowiem barwy GSM Nasz Dom Ruda Śląska, które dość zaskakująco postawiło się rywalom. Gospodarze w pewnym momencie prowadzili nawet 2:1, ale przyjezdni potrafili odrobić straty, a w decydującym momencie, na kilkanaście sekund przed końcową syreną, rzut karny wybronił Jakub Budych i to brzeżanie awansowali do kolejnej rundy.

Komplet dzisiejszych spotkań:

Futsal Szczecin - Red Devils Chojnice 0:5 (0:1)

Eko-Pol AZS UZ Zielona Góra - GKS Futsal Tychy 4:8 dogr. (4:4)

Gwiazda Ruda Śląska - Dreman Opole Komprachcice 1:11 (1:5)

Zakłady Mechaniczne Tarnów - Luxiona AZS UMCS Lublin 3:0 k. (2:2, 2:2)

amRACK CRB Mrówka UKS Orlik Mosina - We-Met Futsal Club Kamienica Królewska 3:1 (1:0)

Gresta/Espack/Sadowska Świecie - Victoria Sulejówek 7:2 (3:2)

Hotel Robert’s Port Mikołajki - Widzew Łódź Futsal 6:2 (3:2)

Team Lębork - GI Malepszy Futsal Leszno 4:2 k. (3:3, 2:2)

Legia Warszawa Futsal - AZS UW Wilanów 3:5 k. (3:3, 2:2)

KS Sośnica Gliwice - Górnik Polkowice 6:3 (2:1)

Eurobus Przemyśl - Heiro Rzeszów 3:4 (1:1)

AZS UG Gdańsk - KS Futsal Oborniki 2:1 (1:1)

GSM Nasz Dom Ruda Śląska - Fit-Morning Gredar Futsal Brzeg 2:3 (1:1)