Nowa nazwa i nowy stary zawodnik

03.08.20Utworzono
/uploads/assets/2463/andrade79.jpg
To był ciekawy dzień w Futsal Ekstraklasie. GSF Gliwice zmieniło nazwę na P.A. Nova, a beniaminek Gredar Brzeg ogłosił, że jego nowym zawodnikiem został świetnie znany z występów w Acanie Orle Jelcz-Laskowice Victor Andrade.

Zespół GSF Gliwice od nadchodzącego sezonu występować będzie w rozgrywkach Ekstraklasy Futsalu pod historyczną nazwą P.A. Nova Gliwice. Swoje podpisy pod umową złożyli ze strony firmy P.A. Nova S.A prezes - Tomasz Janik i wiceprezes-Ewa Bobkowska, a ze strony GSF: prezes klubu - Tomasz Czok i prezes sekcji futsalu - Roman Sowiński.


Warto przypomnieć, że zespół P.A. Nova Gliwice to pięciokrotny zwycięzca rozgrywek Ekstraklasy Futsalu, wielokrotny medalista, zdobywca Pucharu i Superpucharu Polski - w latach 1994-2008.


Dzisiejsi sygnatariusze umowy: Ewa Bobkowska - założycielka oraz twórczyni siły i pozycji Firmy P.A. Nova S.A. oraz Roman Sowiński - założyciel, prezes i trener zespołu P.A. Nova związali się umową o współpracy w roku 1989, która trwała nieprzerwanie 20 lat i była pasmem sukcesów zarówno klubu, jaki firmy. Tomasz Czok natomiast był wieloletnim czołowym zawodnikiem zespołu, jego kapitanem oraz trzykrotnym mistrzem Polski.

 

"Najbardziej spektakularny transfer w historii klubu" - tak przejście Victora Andrade do Gredaru ogłosił beniaminek z Brzegu. Do brzeskiego zespołu dołączył prosto z brazylijskiego Rio de Janeiro. To fantastyczny i fanom futsalu świetnie znany zawodnik, występował w Futsal Ekstraklasie w barwach Orła, gdzie szybko skradł serca kibiców z Jelcza-Laskowic.


26 letni Brazylijczyk jest lewonożnym zawodnikiem o potężnym uderzeniu i bardzo przebojowym dryblingu. 
Jakiś czas temu Futsal Ekstraklasa przeprowadziła ankietę z pytaniem: "Jakiego obcokrajowca najbardziej brakuje Ci w Ekstraklasie?" Zdecydowana większość kibiców bez wahania odpowiadała Victor Andrade.

 

Grafika: Gredar Brzeg