Oklaski dla komentatorów

15.09.21Utworzono
/uploads/assets/3658/Bez tytułu.png
STATSCORE Futsal Ekstraklasa ruszyła - to wyzwanie nie tylko dla zawodników, czy trenerów. Także dla np. komentatorów.

Komentowanie meczu futsalu, który toczy się na dużej szybkości i sytuacja może błyskawicznie się zmieniać - jest bardzo trudne: wie o tym każdy, kto kiedykolwiek próbował swoich sił w tej roli. Dlatego śmiało możemy pochwalić wszystkich komentujących w pierwszej kolejce SFE: poradzili sobie dobrze.

 

Jednym ze wzorów może być Piotr Szymura - dyrektor sportowy Rekordu. Na futsalu były reprezentant Polski zna się oczywiście świetnie, ale do tego dodaje ciekawe wypowiedzi. I przede wszystkim bardzo obiektywne: potrafi np. krytycznie ocenić nieudane zagranie zawodnika swojego Rekordu. A po bardzo udanym zagraniu rywala z łatwością to przyznaje.

 

Co jeszcze Wam się podoba u komentatorów? Piszcie śmiało na naszej stronie facebookowej. Każda pochwała to zachęta do jeszcze lepszej pracy. Szukajmy plusów. Wiadomo, że błędy się zdarzają, ale to oczywiste. A przecież komentatorzy są dla kibiców bardzo ważni w kontekście odbioru boiskowych wydarzeń - jaka jest różnica pomiędzy oglądaniem meczu z komentarzem i bez, wiemy doskonale.

 

Tekst: Krzysztof Dziedzic

Zdj. Paweł Mruczek