Ozłocona Gwiazda

28.02.21Utworzono
/uploads/assets/3174/Bez tytułu.png
Młodzieżowe Mistrzostwo Polski U19 2021 dla Gwiazdy Ruda Śląska! Rudzianie w finale, po serii rzutów karnych pokonali Hurtap Łęczyca 4:3. Podium uzupełnili gospodarze turnieju, Rekord Bielsko-Biała.

Po trzech dniach rywalizacji wiemy już wszystko! Gwiazda Ruda Śląska została Mistrzem Polski U19, powtarzając jednocześnie sukces z sezonu 2012/13.

 

Tym samym można powiedzieć, że najmocniejsza w tym roku była grupa 1. W niej znalazła się bowiem nie tylko Gwiazda, ale i Junior Hurtap Łęczyca, z którym Gwiazda spotkała się w wielkim finale.

 

Na najniższym stopniu podium znalazł się Rekord Bielsko-Biała, dla którego brąz z pewnością nie był wymarzonym kolorem medalu. Rekordziści po pewnym przejściu ćwierćfinału (wygrana z Młodością Rudno 4:0), dali się zaskoczyć Hurtapowi i po serii rzutów karnych przegrali w półfinale 1:3. Szczęśliwszy był dla nich już jednak mecz o 3. miejsce. W spotkaniu z Bonito Helios Białystok nie dali większych szans graczom z Podlasia i pewnie zwyciężyli 5:2.

 

O pechu mogą mówić pozostali reprezentanci STATSCORE Futsal Ekstraklasy, którzy znaleźli się w najlepszej ósemce mistrzostw.

 

W pierwszym z ćwierćfinałów Acana Orzeł prowadził już 3:0 z… Gwiazdą Ruda Śląska. Jelczanie jednak, mimo tak dobrego wyniku, dali doprowadzić rywalom najpierw do remisu, a następnie wyjść na prowadzenie, co skończyło się ostatecznie ich porażką 3:5.

 

Małym pocieszeniem może być dla nich to, że przegrali z mistrzem, ale to też tylko pokazuje, jak małe różnice mogły wpłynąć na zupełnie inny kształt drużyn na podium. W drugiej ćwierćfinałowej parze Constract Lubawa spotkał się bowiem z Hurtapem Łęczyca (a więc też finalistą), z którym przegrał dopiero po rzutach karnych 3:4.

 

Wszystkie wyniki, składy oraz najlepszych strzelców MMP U19 znajdziesz TUTAJ.


Autor: Łukasz Leski

Fot. Paweł Mruczek