Piast atakuje najlepszą dziesiątkę

24.09.21Utworzono
/uploads/assets/3680/mateusz-mrowiec-clearex.jpg
Poprzednie rozgrywki Piast Gliwice rozpoczynał jako 15. drużyna w tabeli wszech czasów. Obecnie zawodnicy Orlando Duarte znajdują się już na 12. miejscu i kwestią czasu wydaje się być tylko kiedy wskoczą do TOP10!

A zadanie nie było wcale takie proste. Piastunki musiały bowiem gonić trzy inne zespoły z o wiele większą liczbą punktów, które wciąż punktują w STATSCORE Futsal Ekstraklasie.

W sezonie 2020/21 gliwiczanom, dzięki zdobyciu aż 74 punktów, udało się wyprzedzić zespół Red Dragons Pniewy i jednocześnie zbliżyć się do słabiej punktujących graczy z FC Reiter Toruń i Red Devils Chojnice.  

Obecne rozgrywki i komplet punktów Piasta sprawiły zaś, że torunianie znajdują się już za plecami brązowych medalistów minionego sezonu, a strata do chojniczan wynosi zaledwie trzy punkty.

Biorąc pod uwagę formę obu zespołów można założyć, że nawet w najbliższy weekend w Gliwicach mogą przesunąć się na 11. miejsce w tabeli wszech czasów i nie oglądając się już na nikogo atakować czołową dziesiątkę.

A to nie powinno być aż takie trudne, bowiem znajdujący się na 10. pozycji TPC Komputery Legnica posiada jedynie 14 punktów przewagi nad Piastem. Z tego też względu Piastunki mogą patrzeć nawet wyżej, bo i 9. obecnie Wisła Krakbet Kraków znajduje się jak najbardziej w ich zasięgu – strata wynosi 33 punkty.   

Pytanie pozostaje zatem nie czy, ale kiedy Piast wskoczy do TOP10 klasyfikacji wszech czasów, stając się tym samym trzecią drużyną z najlepszej dziesiątki, aktualnie grającą w STATSCORE Futsal Ekstraklasie obok Rekord Bielsko-Biała i Clearexu Chorzów.

Całą tabele wszech czasów można znaleźć TUTAJ.


Autor: Łukasz Leski

Fot. Michał Duśko