Pierwszy krok zrobiony

30.08.18Utworzono
Rekord Bielsko-Biała został liderem po pierwszym dniu turnieju kwalifikacyjnego UEFA Futsal Champions League rozgrywanego w Bielsku-Białej. Mistrzowie Polski pierwszy egzamin zdali celująco: rozbili mistrza Walii, Cardiff University FC aż 10:1.

Już w 1 minucie Michał Marek trafił do siatki rywali, ale w 4 minucie przyszedł moment niepewności - jedyny w spotkaniu - gdy rywale wyrównali na 1:1. Potem nastąpiła prawdziwa kanonada: i w 17 minucie było już aż 8:1.

W drugim meczu mistrz Bułgarii, Varna City, przegrywał z mistrzem Luksemburga, Racingiem Futsal, 1:3 do przerwy, ale w drugiej połowie strzelił cztery gole i wygrał 5:3.

Jutro Rekord zagra z mistrzem Luksemburga, a Bułgarzy z mistrzem Walii. Jeżeli nie zdarzy się nic niespodziewanego i oba zespoły - Rekord i Varna City - wygrają, to o awansie do dalszych gier UEFA Futsal Champions League zadecyduje bezpośrednie, niedzielne starcie obu drużyn.

Wyniki pierwszego dnia:

Varna City - Racing Futsal Luxemburg 5:3 (1:3)

Rekord Bielsko-Biała - Cardiff University FC 10:1 (8:1)
Bramki: Marek 3 (1, 12, 14), Bondar 3 (7, 9, 17), Popławski (8), Kubik 2 (12, 24), Alex Viana (35) - Dorward (4)

Tekst: Krzysztof Dziedzic