Pierwszy mały finał

17.09.21Utworzono
/uploads/assets/3661/IMG_8726.JPG
Zarówno Team Lębork, jak i Górnik Polkowice nie zaliczyli najlepszego otwarcia sezonu. Dziś jednak zagrają przeciwko sobie i zapewne żaden z tych zespołów nie wyobraża sobie, że dziś może zostać bez punktów.

Choć przed nami dopiero druga kolejka STATSCORE Futsal Ekstraklasy, dwa zespoły mocno zaniepokoiły swoich kibiców w kontekście walki o utrzymanie. Team Lębork przegrał z Dremanem Opole Komprachcice 1:6, zaś Górnik Polkowice uległ AZS-owi UW DARKOMP Wilanów 0:6. Czy takie rezultat mógł zszokować?

- Nie, w okresie przygotowawczym przeprowadzaliśmy analizę rywali i wiedziałem, że możemy zagrać dobre spotkanie z Dremanem, ale wynik na nas nie wpłynął. Mieliśmy dobrą pierwszą połowę, jednak rywale byli skuteczniejsi i wykorzystywali swoje okazje, tym samym wygrywając – mówi Davidson Silva z Teamu Lębork.

- Wejście w ligę nas nie zszokowało. Mieliśmy swoje sytuacje, zabrakło tylko wykończenia pod bramką, ale widać, że STATSCORE Futsal Ekstraklasa różni się dużo od 1. ligi poziomem. A czy to był zimny prysznic? Nie do końca, ale tak – przydał się i jedziemy do Lęborka walczyć oraz zdobyć trzy punkty. Łatwo skóry nie oddamy – zaznacza z kolei Wojciech Wójtowicz, bramkarz Górnika Polkowice.

Teraz oba zespoły zmierzą się ze sobą, co w kontekście ewentualnej walki o utrzymanie, w którą oba zespoły mogą być zamieszane, można traktować jak pierwszy mały finał sezonu.

- Tak to prawda – Team Lębork też wysoko przegrał, tak samo jak my, tylko strzelił jedną bramkę, ale nas interesują wyłącznie trzy punkty. Będzie pewnie ciężko, ale będziemy walczyć do końca. I obawy żadnej nie mamy, bo w piłkę potrafimy grać, brakuje nam jedynie wykończenia pod bramką, ale teraz musimy to udowodnić w Lęborku – mówi Wójtowicz.

- To był dopiero pierwszy mecz. Ideą zawsze będzie wygrywanie, zdobywanie punktów i osiąganie wyznaczonych celów. Jesteśmy pewni tego meczu, naszego pierwszego meczu u siebie, razem z naszymi kochanymi fanami, więc koncentrujemy się przed wszystkim na ciężkiej pracy – kończy Silva.

Kto zatem dziś opuści parkiet z tarczą, a kto będzie z niego schodził pokonany? Zapowiada się walka o każdy centymetr boiska. Zaczynamy już dziś o godzinie 20.00 na platformie WP Pilot!


Autor: Łukasz Leski

Fot. Tomasz Szulc / Górnik Polkowice