Pięściarski popis Piasta

16.04.22Utworzono
Piast Gliwice nadal nie gubi punktów: dziś niczym rasowy bokser wypunktował w Lęborku LSSS Team 7:2 i na sześć kolejek przed końcem sezonu prowadzi w tabeli STATSCORE Futsal Ekstraklasy z przewagą dwóch punktów nad Rekordem Bielsko-Biała.

Pierwsze dwa gole dla Piasta były bardzo podobne: po strzale i obronie bramkarza nastąpiła skuteczna dobitka. Kończącymi uderzeniami popisali się w 5 minucie Breno Rosa, a w 15 minucie Vinicius Lazzaretti. Jeszcze bardziej na pochwały zasłużył Piast w obronie, gdzie nie pozwalał rywalom niemal na nic. Po drugim straconym golu lęborczanie wycofali bramkarza, by grać w przewadze, ale nic z tego nie wyszło.

A skoro była mowa o rasowym bokserze, to na 8 sekund przed końcem pierwszej połowy piłkę pod bramką gospodarzy otrzymał niepilnowany Lazzaretti i spokojnie trafił na 3:0 dla gliwiczan.

Po przerwie LSSS Team też zagrał z wycofanym bramkarzem i też nie przynosiło to efektów. Przy kontrze gliwiczan (dalekim wyrzucie bramkarza Michała Widucha) golkiper gospodarzy zdążył wrócić do bramki, ale nie złapał dobrze piłki - co wykorzystał Rafael Cadini. Było 0:4 i po meczu. Na otarcie łez lęborczanie zaliczyli gole po trafieniach Witalija Kolesnika i Mateusza Madziąga.

LSSS Team Lębork - Piast Gliwice 2:7 (0:3)

Bramki: Kolesnik (26), Madziąg (39) - Breno Rosa 2 (5, 28), Lazzaretti 3 (15, 20, 40), Cadini 2 (22, 31)

Starcie AZS UW Darkomp Wilanów ze Słonecznym Stokiem Białystok było bardzo ważne dla układu w dole tabeli. Zainteresowanych wynikami Słonecznego Stoku - który przed kolejką otwierał strefę spadkową - jest kilka drużyn. Po spotkaniu białostoczan z AZS UW Darkomp wspomniane zespoły nie mają dobrych humorów, bo Słoneczny Stok wygrał gładko 5:0.

Strzelanie już w 2 minucie zaczął Mateusz Łabieniec. Gospodarze nie mogli odpowiedzieć, a w 17 minucie na 2:0 dla gości podwyższył Helver Moreno. Po przerwie wilanowianie, choć angażowali bramkarza Kamila Wójcika do gry w przewadze, nadal nie potrafili strzelić gola. A Słoneczny Stok po składnej akcji zespołowej i strzale Michała Osypiuka podwyższył na 3:0. Następnie przy kontrze białostoczan brutalnym faulem w środku boiska od tyłu "popisał się" Nikodem Starek z AZS UW Darkomp. Goście nie wykorzystali gry gospodarzy bez jednego zawodnika, ale potem dwa razy trafił Cristan Vargas - i stało się jasne, że dobrze dysponowani białostoczanie zabiorą w drogę powrotną trzy punkty.

Dzięki wygranej Słoneczny Stok wydostał się - przynajmniej na kilka godzin - ze strefy spadkowej. Na dziś nie wygląda na kandydata do gry w pierwszej lidze.

AZS UW Darkomp Wilanów - Słoneczny Stok Białystok 0:5 (0:2)

Bramki: Łabieniec (2), Herver Moreno (17), Osypiuk (25), Vargas 2 (29, 37)