Postawili kropkę nad i!

28.05.21Utworzono
Rekord Bielsko-Biała już oficjalnie mistrzem Polski sezonu 2020/21! Rekordziści w meczu kończącym sezon wygrali z Red Dragons Pniewy 6:1 i tym samym przypieczętowali szósty mistrzowski tytuł w historii klubu.

Choć spotkanie miało rozpocząć się o godzinie 19.00, to ciekawie było już wcześniej w przedmeczowym studiu. To w nim bowiem oficjalnie prezes Rekordu, Janusz Szymura potwierdził dwa transfery – Sebastiana Leszczaka oraz Mikołaja Zastawnika. Jakby tego było mało dowiedzieliśmy się także, że do Bielska-Białej przybędzie zawodnik z Serbii, co było kolejnym potwierdzeniem bardzo ciekawego lata na rynku transferowym.

Przechodząc jednak do wydarzeń boiskowych można powiedzieć, że Rekordziści tak szybko jak działają na rynku transferowym, tak samo przeszli do ofensywy. Od samego początku spotkania gościli pod bramką Rafała Roja, nie dając mu ani chwili wytchnienia.

I choć początkowo bramkarz Red Dragons wychodził cało z tych pojedynków, to ostatecznie skapitulował w 6. minucie po bramce Artura Popławskiego. Kilka minut później drugie trafienie z rzutu karnego dołożył Alex Viana i mieliśmy 2:0.

Odpowiedzieć mógł Mateusz Kostecki, znajdując się w sytuacji sam na sam z Bartłomiejem Nawratem, ale górą był golkiper Rekordzistów, co zresztą szybko się zemściło.

Kolejne dwa trafienia – Viany oraz Matheusa Ferreiry sprawiły, że do przerwy zrobiło nam się 4:0 i było już praktycznie po meczu.

Po przerwie bielszczanie nie byli już tak aktywni w ofensywie. Bo choć piąte trafienie szybko zaliczył Paweł Budniak, to na kolejną bramkę gospodarzy czekaliśmy aż do 35. minuty. W międzyczasie honorowego gola zdobyli także pniewianie i na tablicy wyników widniał rezultat 6:1.

Ten ostatecznie już się nie zmienił, a tym samym Rekord postawił kropkę nad i przy szóstym mistrzostwie Polski w historii klubu. Z zespołem pożegnali się zatem Alex Viana, Jan Janovsky, Jani Korpela oraz szkoleniowiec Andrzej Szłapa. I jak już wiemy oficjalnie – zastąpi go obecny trener Acany Orła Jelcz-Laskowice, Jesus Lopez Garcia.

REKORD BIELSKO-BIAŁA – RED DRAGONS PNIEWY 6:1 (4:0)

Bramki: Artur Popławski (6), Alex Viana (13 k., 19), Matheus Ferreira (20), Paweł Budniak (21), Bartłomiej Twarkowski (35) – Mateusz Kostecki (32).