Powalczymy o piąte miejsce

23.08.18Utworzono
Nie uda się naszym reprezentacjom zakończyć startu w Akademickich Mistrzostwach Świata w najlepszej czwórce. W czwartek mężczyźni walczyli w ćwierćfinale. Zafundowali kibicom wiele emocji, ale ostatecznie Ukraińcy okazali się lepsi wygrywając 5:3.

Nasi rywale prowadzili do przerwy 3:0, a w drugiej połowie jeszcze powiększyli przewagę. Drużyna Błażeja Korczyńskiego jednak nie zrezygnowała z walki i pokazała ambicję. Odrobiła trzy bramki strat, ale do wyrównania nie udało się doprowadzić. Ostatnie słowo należało jeszcze do naszych rywali, którzy teraz przystąpią do rywalizacji o zwycięstwo w turnieju.

Nam pozostaje walka o miejsca 5-8. W piątek zmierzymy się z Czechami (14.00 czasu polskiego). W "drugiej parze" zagrają reprezentacje Argentyny i Tajlandii. Polska swój ostatni mecz w turnieju zagra w sobotę.

Polki natomiast w czwartek miały dzień przerwy. W środę wygrały z Izarelem 5:3 kończąc rywalizację grupową ostatecznie na trzecim miejscu. Teraz również czekają nasze dziewczyny mecze o miejsca 5-8. Najpierw z Kazachstanem (piątek o 8.00 czasu polskiego), a sobotnim naszym rywalem będzie Nowa Zelandia lub też Kanada.