Powrót AZSu blisko

24.04.22Utworzono
AZS UŚ Katowice najprawdopodobniej zastąpi zdegradowany już AZS UG Gdańsk w STATSCORE Futsal Ekstraklasie. Dziś w pierwszym meczu barażowym wicemistrzów pierwszej ligi pokonał We-Met Kamienica Królewska aż 6:0.

Taki wynik przed rewanżem praktycznie rozstrzyga losy rywalizacji.

Prowadzenie dla katowiczan w 5 minucie uzyskał Roman Vakhula, który przy kontrze popędził z piłką i sam wykończył akcję. W 16 minucie popisał się Jakub Jochymek - przyjął zagraną górą piłkę przez bramkarza, zdołał się obrócić z rywalem na plecach i uderzył z powietrza.

W 23 minucie na 3:0 podwyższył Vakhula - a potem próbujący odrabiać straty goście stracili jeszcze trzy gole (ostatniego na kilkanaście sekund przed końcem) i postawili się przed sobotnim rewanżem u siebie w bardzo trudnej sytuacji.