Prawo. Sport. Finanse

16.09.20Utworzono
/uploads/assets/2557/DSC_8013 (1).jpg
18 września niezwykle ciekawie zapowiadająca się konferencja w nowej, zmienionej formie - "Prawo. Sport. Finanse. 2020. Online", organizowana przez Koło Naukowe Prawa Sportowego: Ius et Sport, pod patronatem Sekcji Prawa Sportowego Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie.

Słowo wstępne wygłosi adw. Jakub Fornalik.

 

- Pandemia COVID-19 dotknęła praktycznie wszystkie dziedziny gospodarki na całym świecie. W istotny sposób wpłynęła również na sport, który jednak zdaje się wychodzić z tej sytuacji obronną ręką - uważa Jakub Fornalik (na zdjęciu). - Pandemia miała również wpływ na działalność naukową, co widać na przykładzie konferencji. Konferencja była pierwotnie zaplanowana na kwiecień, w formie stacjonarnej, a obecność potwierdziło wielu znamienitych gości, gwarantujących dyskusję daleko wykraczającą poza czysto teoretyczne rozważania. Wydarzenie powraca już 18 września o godzinie 18 w formie online i z przebudowanym programem. Co ciekawe, konferencja nie skupia się jedynie na wpływie pandemii na sport, chociaż oczywiście takie wystąpienia również zostały przewidziane. Zaplanowane tematy dotyczą m. in. form prowadzenia klubów sportowych, wykorzystania umowy o pracę w sporcie, wizerunku sportowca, opodatkowania działalności sportowej, czy procesu licencyjnego. Innymi słowy, jest to pozycja obowiązkowa dla każdego fana oraz osoby profesjonalnie związanej ze sportem.

 

W programie konferencji m.in.:

 

- prawne aspekty wykorzystania wizerunku sportowca w działalności marketingowej

- formy organizacyjno-prawne prowadzenia klubu sportowego

- wykorzystanie umowy o pracę w sporcie

- kto może zostać trenerem? Zawiązanie i rozwiązanie kontraktu trenerskiego

 

Koło Naukowe Prawa Sportowego "Ius et Sport" zaprasza w piątek zwłaszcza studentów, doktorantów oraz absolwentów studiów wyższych.

 

Prawo Sport Finanse to sztandarowy projekt Ius et Sport, który od sześciu lat stanowi dla czołowych specjalistów w dziedzinie prawa sportowego platformę do dyskusji na temat istotnych problemów dotyczących tej gałęzi prawa.

 

W tym roku, z uwagi na pandemię COVID-19, organizatorzy zostali zmuszeni odwołać zaplanowaną na kwiecień siódmą edycję konferencji, podczas której gośćmi mieli być min. Jarosław Kołakowski, adw. Maciej Bałaziński, adw. Jakub Fornalik, Wiesław Wilczyński, czy dr Jakub Laskowski.

 

Nie mogąc spotkać się w Collegium Iuridicum II, chcąc kontynuować jednak idee merytorycznej dyskusji na tematy związane z prawem sportowym postanowiono zmienić nieco formułę i przenieść tegoroczną konferencję do Internetu, dając przy tym okazję szerszego zaprezentowania się osobom, których przygoda z prawem sportowym dopiero się rozpoczyna.

 

Konferencja odbędzie się w dniach 18-19 września 2020 r. na stronie Ius et Sport na Facebooku za pomocą platformy streamingowej Streamyard.

 

Zdj. Archiwum prywatne