Przygotowania młodzieżówki wrą

23.08.21Utworzono
/uploads/assets/3604/201826797_1626380330865559_969207380813472447_n.jpg
Reprezentacja Polski U19 pod okiem trenera Łukasza Żebrowskiego szykuje się w Pruszkowie do towarzyskiego turnieju we francuskim Montaigu. Jak wyglądają przygotowania przed wyjazdem?

Młodzieżowa reprezentacja Polski do lat 19 rozpoczęła swoje kolejne zgrupowanie. W jego trakcie zawodnicy Łukasza Żebrowskiego udadzą się do Francji, aby tam rozegrać turniej towarzyski, w którym zmierzą się z rówieśnikami z Francji, Walii oraz klubem z Nantes, który zastąpił reprezentantów Finlandii.

Jak wyglądają obecne przygotowania do wyjazdu w Pruszkowie?

Zaplanowanych mamy pięć treningów – rozpoczyna Kacper Sendlewski. - Co do obciążeń, po dwóch treningach jestem w stanie stwierdzić, że są one na porównywalnym poziomie jak w klubie. Widać, że wszyscy zawodnicy ciężko trenowali przed kadrą w swoich klubach, co skutkuje zmęczeniem, ale na każdym treningu dajemy z siebie 100%. Grupa zawodników jest bardzo zżyta ze sobą, tworzymy tutaj jedną rodzinę i każdy poszedłby za każdego w ogień. Miło się pracuje w takich warunkach wiedząc, że ma się spore wsparcie od kolegów z drużyny, więc bez dwóch zdań można powiedzieć, że jesteśmy zgraną drużyną – zaznacza gracz Constractu Lubawa.

W swojej wypowiedzi wtóruje mu inny zawodnik naszej kadry, Filip Turkowyd:

- Obciążenia ze zgrupowania na zgrupowanie w mojej opinii są cięższe, ale to bardzo dobrze – musimy wychodzić ze swoich stref komfortu i po przerwie, którą miał każdy z nas, wracać na najwyższe obroty, których trenerzy od nas oczekują. Mamy bardzo dobrą regenerację z naszym fizjoterapeutą i czuję, że mogę być cały czas gotowy do pracy. Co zgrupowanie na pewno czujemy się lepiej zgrani i dogadujemy się przede wszystkim na boisku jak i poza nim. Mamy naprawdę ambitną i dobrą ekipę, staramy się rozumieć każdy każdego i jak przychodzi ktoś nowy, to pomagać mu, aby czuł się dobrze z nami – mówi zawodnik Legii Warszawa.

Poza treningami na parkiecie, odbywają się oczywiście także analizy wideo.

- Wszystkie turniejowe mecze, które odbyły się w Chorwacji przeanalizowaliśmy na poprzednim zgrupowaniu. Teraz jest czas, by skupić się na nowych elementach gry oraz by wdrążyć je do naszego sposobu gry, którym cechowaliśmy się na turnieju w Chorwacji – mówi Sendlewski.

- Mamy sporo analiz, które niekoniecznie są z Chorwacji, ale są takie, które pomagają nam zrozumieć schematy i błędy, które trenerzy chcą nam pokazać. Analizujemy też treningi i widzimy jakie popełniamy błędy żeby na następnych jednostkach je poprawiać. Cały czas solidnie pracujemy i tworzymy mocny team – kończy Turkowyd.

Reprezentacja do Francji wyleci rano, 25 sierpnia. Powrót zaplanowany jest na 29 sierpnia.


Autor: Łukasz Leski

Fot. Futsal Week