• 25.09.2021Sobota 22
  • 25.09.2021Sobota 91
  • 25.09.2021Sobota 22
  • 25.09.2021Sobota 28
  • 26.09.2021Niedziela 12
  • 26.09.2021Niedziela 54
  • 26.09.2021Niedziela 62
  • 26.09.2021Niedziela 20

Przygotowania ruszyły pełną parą

29.07.21Utworzono
/uploads/assets/3543/10-4.jpg
Pięć zespołów rozpoczęło już przygotowania do nowego sezonu STATSCORE Futsal Ekstraklasy. Jeden z nich jeszcze w tym tygodniu rozegra swój pierwszy sparing.

Najszybciej przygotowania do sezonu 2020/21 rozpoczął beniaminek z Dolnego Śląska, Górnik Polkowice.

- Zaczynamy spokojnie, takim okresem przygotowującym do ciężkich treningów. Mamy ośmiotygodniowy okres przygotowawczy, w trakcie którego będą momenty bardzo trudne, ale tylko po to, aby nabrać siły, dynamiki i wytrzymałości szybkościowej na początek sezonu – mówi na stronie internetowej Górników Grzegorz Nowak, trener beniaminka.

Treningi rozpoczęli również mistrzowie oraz wicemistrzowie Polski, gdzie w obu drużynach można było dostrzec nowe twarze. Co jednak najważniejsze, nie tylko z perspektywy ligi, ale także i reprezentacji, indywidualnie i wcale nie lżej od swoich kolegów z zespołu trenuje również kontuzjowany Mikołaj Zastawnik.

- Trenuję już od pierwszej połowy czerwca, aczkolwiek jak to się mówi ciężką praca popłaca i mam nadzieję, że niedługo będę mógł wejść do hali i równie mocno potrenować z kolegami. Uważam, że jest już coraz lepiej. Rozmawiałem z fizjoterapeutą i stwierdził, że z początkiem września wejdę do treningów z drużyną, a wtedy już będzie z górki. Oczywiście też niczego nie przyśpieszamy. Wtedy kiedy będę w pełni zdrowia wejdę na parkiet i mam nadzieję, że będzie już wszystko w porządku – ocenił Zastawnik w rozmowie z klubową telewizją Rekordu.

Na nudę nie mogą także narzekać w Chorzowie. Po treningach indywidualnych gracze Clearexu powrócili do wspólnych zajęć.

- To chyba moje dziesiąte przygotowania w Clearexie. Zaczynamy wspólnie pod koniec lipca, jednak każdy z nas już przez minione tygodnie realizował indywidualnie rozpisane plany zajęć. Patrząc na pogodę za oknami, chciałoby się jeszcze trochę poczekać ze wznowieniem  treningów. Zdajemy sobie jednak sprawę, że to, jak teraz popracujemy, będzie procentowało w trakcie rozgrywek – zaznaczył Szymon Łuszczek na stronie internetowej Clearexu.

I tak jak zaczęliśmy od jednego beniaminka, tak też zakończymy na tym, który z takim statusem grał w minionych rozgrywkach, a który już 1. kolejce zmierzy się na wyjeździe ze wspomnianym Górnikiem Polkowice, a więc AZS-u UW DARKOMP Wilanów.

Akademicy też jako pierwsi, już w sobotę, wraz z wymienionym wcześniej Constractem rozegrają pierwszy oficjalny sparing. Z kolei już w dniach 14-15 sierpnia przystąpią jako gospodarze do kolejnej edycji turnieju Wilanów Futsal Cup. W nim natomiast, poza Stołecznymi, wystąpią takie zespoły jak: Piast Gliwice, Legia Warszawa, FC Reiter Toruń, Dreman Opole Komprachcice, MOKS Słoneczny Stok Białystok oraz dwa zespoły pierwszoligowe – Luxiona AZS UMCS Lublin i FC10Zgierz.


Autor: Łukasz Leski

Fot. Jan Wierzbicki / Górnik Polkowice