Pucharowy tydzień

20.02.24Utworzono
/uploads/assets/5644/278975018_410459381084853_1054563050927866560_n.jpg
W środę i czwartek dojdzie do starć 1/8 finału Pucharu Polski. Na tym etapie pozostało dwanaście zespołów najwyższej klasy rozgrywkowej. Dzięki temu czekają nas aż cztery starcia pomiędzy zespołami FOGO Futsal Ekstraklasy.

W nadchodzący weekend rozgrywki FOGO Futsal Ekstraklasy mają wolne, a wyjątkiem będzie jedynie zaległe spotkanie Legii Warszawa z Eurobusem Przemyśl. Jak co roku w tym czasie odbędą się finały Młodzieżowych Mistrzostw Polski do lat 19. Tym razem te zostaną rozegrane w Mielcu, ale zanim do tego dojdzie, w środę i czwartek poznamy ćwierćfinalistów obecnej edycji Pucharu Polski. 

 

W środę odbędzie się sześć spotkań. Rozpoczniemy w Pułtusku, gdzie pierwszoligowa Wenecja zmierzy się z AZS-em UW Darkomp Wilanów. Ciekawie będzie o 19:00. Wówczas dojdzie do dwóch starć pomiędzy zespołami FOGO Futsal Ekstraklasy. GI Malepszy Arth Soft Leszno mierzyła się w niedzielę z FC Reiter Toruń. Wówczas leszczynianie wygrali aż 9:0 w Toruniu i wydają się faworytem do awansu, tym bardziej, że grają u siebie. Z kolei Dreman Opole Komprachcice zagra u siebie Eurobusem Przemyśl. Na papierze wyżej stoją notowania Tygrysów, jednak ekipa z Przemyśla szczególnie w obecnym roku, prezentuje się solidnie.

 

Mistrz Polski, Constract Lubawa zagra w Sierakowicach z We-Metem FC Kamienica Królewska, a wicemistrz i obecny lider Rekord Bielsko-Biała zmierzy się na wyjeździe z III-ligowym Tompawex Obice. Interesująco zapowiada się starcie Legii Warszawa z Red Dragons Pniewy, czyli sąsiadów w ligowej tabeli obecnego sezonu FOGO Futsal Ekstraklasy. 

 

W czwartek czekają nas starcia pierwszoligowych zespołów z faworyzowanymi ekipami FOGO Futsal Ekstraklasy. Piast Gliwice zagra w Rudzie Śląskiej z miejscową Gwiazdą z zaplecza najwyższej klasy rozgrywkowej (grupy południowej), podczas gdy BSF ABJ Bochnia zmierzy się z FC Silesia BOX Siemianowice Śląskie.

 

KOMPLET MECZÓW 1/8 FINAŁU PUCHARU POLSKI:

 

Wenecja Pułtusk - AZS UW Darkomp Wilanów (środa, 18:00)

 

GI Malepszy Arth Soft Leszno - FC Reiter Toruń (środa, 19:00)

 

Dreman Opole Komprachcice - Eurobus Przemyśl (środa, 19:00)

 

Tompawex Obice - Rekord Bielsko-Biała (środa, 19:30)

 

Legia Warszawa - Red Dragons Pniewy (środa, 20:00)

 

We-Met FC Kamienica Królewska - Constract Lubawa (środa, 20:00)

 

Gwiazda Ruda Śląska - Piast Gliwice (czwartek, 18:00)

 

FC Silesia BOX Siemianowice Śląskie - BSF ABJ Bochnia (czwartek, 19:00)

 

Awans do ćwierćfinałów uzyskają zwycięzcy powyższych meczów.


Fot. Paweł Jakubowski