Radość w Gliwicach i Toruniu

10.10.21Utworzono
Piast Gliwice oraz FC Reiter Toruń odnieśli kolejne zwycięstwa w meczach STATSCORE Futsal Ekstraklasy.

Piast miał trochę problemów z pokonaniem Słonecznego Stoku Białystok, choć w 2 minucie prowadzenie zdobył Dominik Śmiałkowski, a do przerwy było 3:0.

Od początku drugiej połowy goście wycofali bramkarza, by grać w liczebnej przewadze w polu - i przyniosło to efekt: najpierw Adrian Citko, a potem Mateusz Łabieniec zmniejszyli stratę do jednego gola. Szybko, po niespełna minucie, odpowiedział Śmiałkowski i było 4:2 - lecz goście nie rezygnowali: w 33 minucie Łabieniec znów strzelił kontaktowego gola. Niestety dla białostoczan: w kolejnej minucie Mateusz Mrowiec dostał piłkę przed bramką Słonecznego Stoku - i na raty trafił na 5:3. Na minutę i trzy sekundy przed końcem Krystian Belzyt wykorzystał, że gliwiczanie nie zdołali wybić piłki przed własną bramką i znów złapał kontakt dla gości. Jednak pół minuty później gości dobił Mrowiec i skończyło się 6:4 dla Piasta.

Z kolei w Pniewach w starciu Red Dragons z FC Reiter Toruń w 8 minucie na prowadzenie wyszli gospodarze po trafieniu Piotra Błaszyka. Jednak później w ciągu 42 sekund role się odwróciły: to torunianie wygrywali 2:1. W 31 minucie pniewianie popełnili koszmarny błąd przed własną bramką - i Daniel Gallego Garcia podwyższył na 3:1. A w 33 minucie Marcin Mikołajewicz zagrał jak za najlepszych lat: zszedł z piłką do środka i płaskim strzałem pokonał bramkarza gospodarzy. 4:1 dla FC Reiter.

Trener Red Dragons Łukasz Frajtag poprosił o czas - i oczywiście pniewianie wycofali bramkarza, zostawiając pustą bramkę. Wykorzystał to golkiper torunian Kamil Naparło i było 5:1 dla podopiecznych trenera Łukasza Żebrowskiego (na zdjęciu). No i było po meczu. Skończyło się 5:2 dla gości.

Torunianie umocnili się w środku tabeli, a pniewianie pozostali w STATSCORE Futsal Ekstraklasie na przedostatnim miejscu.

Piast Gliwice - Słoneczny Stok Białystok 6:4 (3:0)

Bramki: Śmiałkowski 2 (2, 26), Dasaiev (13), Czech (15), Mrowiec 2 (34, 40 - Citko (23), Łabieniec 2 (25, 33), Belzyt (39)

Red Dragons Pniewy - FC Reiter Toruń 2:5 (1:2)

Bramki: Błaszyk (8), samobójcza (40) - Cyman (15), Mikołajewicz 2 (16, 33), Gallego Garcia (31), Naparło (35)