• 08.12.2018 Sobota 13
  • 08.12.2018 Sobota 11
  • 08.12.2018 Sobota 23
  • 09.12.2018 Niedziela 84
  • 09.12.2018 Niedziela 111
  • 10.12.2018 Poniedziałek 20:00

Rekord. I co dalej?

15.05.18Utworzono
/uploads/assets/1063/clearex2.jpg
Zakończenie zmagań o tytuł mistrza Polski, to bynajmniej nie koniec emocji w Futsal Ekstraklasie. Można powiedzieć, że wręcz odwrotnie. W kilku przypadkach te emocje dopiero teraz się kumulują. Na finiszu poznamy między innymi medalistów, czy barażowicza.

 

Kto prócz bielszczan stanie na ligowym podium tego nie wiadomo. Pewne jest, że do dwóch wolnych miejsc aspirują już tylko trzy drużyny. Mimo zwycięstwa w Pniewach Piastunkom z Gliwic zabraknie już „dystansu” na długi i skuteczny finisz. Obecnie w najlepszej sytuacji jest paradoksalnie chyba FC Toruń.

 

Drużyna Łukasza Żebrowskiego ma co prawda dwa punkty straty do Gatty, ale już najtrudniejsze mecze za sobą, co oczywiście nie znaczy, że pojedynki z Piastem czy domowy z Red Dragons w najbliższej kolejce będą spacerkiem. Gatta ma zaliczkę dwóch punktów, ale jednak w zanadrzu dwa wyjazdy. Najpierw do Chorzowa, następnie do Bielska-Białej.

 

Dzięki postawie Clearexu rywalizacja o podium w tym sezonie nabrała ogromnych rumieńców. Chorzowianie w rundzie dodatkowej punktują w każdym spotkaniu, wygrali z Rekordem, ale to wszystko właściwie będzie niczym jeżeli przegrają z Gattą. Remis może dać wiele, ale jednak może też pozbawić ich szans. Sezon Clearex kończy bowiem w Pniewach. Gospodarze też będą chcieli godnie pożegnać się z wiernymi kibicami.

 

W grupie spadkowej toczy się gra przede wszystkim o uniknięcie baraży. W najtrudniejszej sytuacji – patrząc na tabele – Akademicy z Gdańska oraz ich koledzy z Katowic. Gdy jednak tym ekipom dodamy po trzy punkty za walkower z beniaminkiem ze Słomnik, ta sytuacja już się delikatnie poprawi. W tym momencie nawet będąca w najlepszej sytuacji Pogoń Szczecin, a zwłaszcza ekipa z Białegostoku nie mogą być jeszcze pewne swego. Zwłaszcza, że gdańszczanie kończą sezon w Wieliczce.

 

Wydaje się, że drużyna z Małopolski może być swoistym języczkiem u wagi – tydzień wcześniej (w najbliższy weekend) ekipa ta będzie podejmować drużynę z Podlasia. Decydujące również będą dwa mecze między bezpośrednimi zainteresowanymi ekipami: AZS UŚ Katowice – Pogoń 04 Szczecin (w najbliższy weekend) i MOKS Słoneczny Stok Białystok – Pogoń.