Rekord najlepszy do lat 17

12.02.24Utworzono
/uploads/assets/5631/27545.jpg
Rekord Bielsko-Biała wywalczył złoty medal Młodzieżowych Mistrzostw Polski do lat 17, które w miniony weekend rozgrywały się w Wilkowicach. W finale bielszczanie okazali się lepsi od gospodarzy turnieju. Podium uzupełnił zespół Eurobusu SMS Orlik Przemyśl.

Tym razem Młodzieżowe Mistrzostwa Polski do lat 17 zostały rozegrane w Wilkowicach. Szesnaście najlepszych zespołów wyłonionych na etapie eliminacji od piątku do niedzieli rywalizowało o tytuł najlepszej drużyny w swoim roczniku.

 

Poza Rekordem i Eurobusem SMS Orlik, zespołami, które miały swoje ekipy na Mistrzostwach z tych, które na co dzień rywalizują w FOGO Futsal Ekstraklasie były Dreman Opole Komprachcice i We-Met FC Kamienica Królewska. Jednak zarówno Tygrysy jak i drużyna z Kaszub zakończyły udział na fazie grupowej. 

 

Awans do ćwierćfinałów wywalczyły ekipy Stali Mielec, KS Gniezno, GLKS Wilkowice, Eurobusu SMS Orlik Przemyśl, Rekordu Bielsko-Biała, Pogoni Sokół Lubaczów, Progresu Warszawa i Okocimskiego CANPACK Brzesko. 

 

Aż trzy pojedynki ćwierćfinałowe rozstrzygały się po serii rzutów karnych. W ten sposób awansowali późniejsi medaliści turnieju. Jedyne zwycięstwo w regulaminowym czasie odniosła Pogoń Sokół Lubaczów eliminując Progres Warszawę.

 

Rekord pewnie, aż 4:0 pokonał w półfinale Eurobus SMS Orlik Przemyśl, podczas gdy gospodarze turnieju, GLKS Wilkowice wygrał 2:1 z Pogonią. W meczu o brąz przemyślanie wygrali 5:2, a finał dostarczył wielu emocji. Niesieni dopingiem gospodarze nie sprostali Rekordowi i to ekipa z Bielska-Białej wygrała 2:1 w spotkaniu derbowym powiatu bielskiego.

 

Najlepszym strzelcem turnieju okazał się Adrian Kurek z Eurobusu SMS Orlik, który zanotował dziewięć trafień. 

 

Rekord odzyskał tytuł Młodzieżowego Mistrza Polski do lat 17 po tym, jak rok temu wywalczył go AZS UŚ Katowice. To dziewiąty tytuł najlepszej drużyny w tej kategorii wiekowej (tegoroczna edycja była czternastą). 


fot. Paweł Mruczek