Rekord obronił Puchar Polski

01.05.19Utworzono
Nie było sensacji w rewanżowym meczu finału Pucharu Polski. Rekord zremisował z Piastem 4:4 i dzięki wygranej w pierwszym spotkaniu 7:2 może świętować obronę Pucharu Polski. Emocji w rewanżowym spotkaniu jednak nie brakowało.

Najlepiej o rywalizacji w środowym spotkaniu niech świadczy fakt, że bielszczanie czterokrotnie obejmowali prowadzenie, za każdym razem jednak Piast odrabiał straty. Gliwiczanie w środowy wieczór wystawili do gry niemal najmocniejszy skład, z wracającymi na parkiet po przerwie kartkowej Przemysławem Dewuckim i Douglasem i było to widać w jakości gry zespołu Klaudiusza Hirscha.

Ozdobą meczu był gol autorstwa Sergio Parry w pierwszej połowie. Hiszpan po indywidualnej akcji zdecydował się na strzał tuż przy słupku i pokonał bramkarza Rekordu. Najwięcej jednak się działo w samej końcówce, w dwóch ostatnich minutach. Najpierw Rafał Franz uderzył w słupek i gdy wydawało się, że remisem 3:3 zakończy się to spotkanie, w tej samej akcji, kilka sekund później, precyzyjnym strzałem do pustej bramki zdobył bramkę Michał Kubik. W końcówce wyrównał jednak jeszcze Douglas.

Rekord Bielsko-Biała – Piast Gliwice 4:4 (2:2)

Bramki: Kubik 17, 39, Budniak 9, Nawrat 30 – Omylak 15, Sergio Parra 18, Śmiałkowski 33, Douglas 40