Reprezentacyjny wrzesień

13.09.23Utworzono
/uploads/assets/5275/Zatoivc.png
W FOGO Futsal Ekstraklasie nastała przerwa reprezentacyjna. Poza meczami „biało-czerwonych” będziemy jednak obserwować także to, co dzieje się na innych arenach. W Europie, ale także w Ameryce Południowej mamy bowiem dziewięciu swoich kadrowiczów.

Pierwszym, który rozpoczął już swoją międzynarodową rywalizację jest Cristian Neme. Zawodnik Eurobusu Przemyśl został powołany do reprezentacji Kolumbii U-20 na turniej Copa America, który odbywa się w Wenezueli i jak do tej pory jemu oraz jego kadrze idzie bardzo dobrze.

Po wygranej 3:2 z Ekwadorem i zwycięstwie 3:2 z Argentyną młodzi Kolumbijczycy mają komplet punktów, co na ten moment daje im 2. miejsce w grupie za gospodarzami zawodów i awans do półfinałów.

Sam Neme wpisał się na listę strzelców w drugim spotkaniu, trafiając do siatki rywala bezpośrednio z rzutu wolnego. W przypadku wyjścia Kolumbii z grupy byłby to dla niej powrót do TOP4 po dziewięciu latach przerwy.

Terminarz spotkań reprezentacji Kolumbii U-20:

Kolumbia – Wenezuela, 14 września godz. 1:00 (Maiquetia, Wenezuela)

Kolumbia – Urugwaj, 14 września godz. 23:00 (Maiquetia, Wenezuela)

 

 

Drugim z Kolumbijczyków, który został powołany do swojej kadry, a którego nawet nie zdążyliśmy jeszcze zobaczyć na polskich parkietach w tym sezonie, jest Jefferson Ortiz. W przeciwieństwie do Cristiana Neme, zawodnika Widzewa Łódź oraz byłego gracza FC Reiter Toruń będziemy mogli oglądać w seniorskiej reprezentacji Kolumbii.

Ta od początku września przygotowuje się do Pucharu Narodów, który już dziś rozpocznie się w Brazylii. Kolumbia w grupie B zmierzy się z Iranem oraz Paragwajem. W grupie A znajdziemy natomiast Brazylię, Japonię oraz Arabię Saudyjską.

Terminarz spotkań reprezentacji Kolumbii:

Iran – Kolumbia, 15 września godz. 1:00 (Sorocaba, Brazylia)

Kolumbia – Paragwaj, 16 września godz. 1:00 (Sorocaba, Brazylia)

 


 

Jeśli ktoś jednak nie może zarywać nocy, z pewnością bardziej będzie mu odpowiadać śledzenie naszych zawodników w Europie, gdzie rozpoczyna się rywalizacja w Elite Round eliminacji Mistrzostw Świata. Pierwszą okazję będzie miał już w piątek o godzinie 18:00 w Koszalinie. W reprezentacji Serbii przeciwko naszej kadrze wystąpi bowiem Stefan Rakić z Rekordu Bielsko-Biała.

Serbowie do Elite Round awansowali jako trzecia najlepsza drużyna z drugich miejsc w fazie grupowej Main Round, a w obecnie trwającej przerwie reprezentacyjnej czeka ją także rywalizacja z reprezentacją Belgii, która z kolei po drodze musiała przebrnąć jeszcze przez baraże, wygrywając dopiero po rzutach karnych z Węgrami.

Terminarz spotkań reprezentacji Serbii:

Polska – Serbia, 15 września godz. 18:00 (Koszalin, Polska)

Serbia – Belgia, 20 września godz. 18:00 (Smederevo, Serbia)

 


 

Godzinę po rozpoczęciu naszego meczu na boisko wybiegnie natomiast inny z Rekordzistów, a więc Michal Seidler. Etatowego reprezentanta Czech czeka jednak wyjątkowo trudne zadanie, bowiem wraz ze swoimi kolegami będzie musiał postawić się faworyzowanym Hiszpanom, a więc dwukrotnym Mistrzom Świata oraz siedmiokrotnym Mistrzom Europy.

Nieco łatwiej powinno być za to w drugim spotkaniu. Tu naszych południowych sąsiadów czeka rywalizacja ze Słowenią, która do Elite Round awansowała jako czwarta najlepsza drużyna z drugich miejsc w fazie grupowej Main Round.

Terminarz spotkań reprezentacji Czech:

Czechy – Hiszpania, 15 września godz. 19:00 (Praga, Czechy)

Słowenia – Czechy, 19 września godz. 18:45 (Maribor, Słowenia)

 


 

Po spotkaniu reprezentacji Polski polecamy z pewnością śledzić naszych grupowych rywali. W piątek o godzinie 20:00 Belgowie będą podejmować Ukrainę, w której składzie między słupkami zapewne zobaczymy Kyrylo Tsypuna z Piasta Gliwice.

Reprezentacja prowadzona przez Ołeksandra Kosenkę, a więc również trenera Legii Warszawa, będzie miała okazję spotkać się w najbliższym czasie także i z naszą kadrą. Do tego starcia dojdzie w środę, 20 września. Mecz zostanie rozegrany na Węgrzech.

Terminarz spotkań reprezentacji Ukrainy:

Belgia – Ukraina, 15 września godz. 20:00 (Roosdaal, Belgia)

Ukraina – Polska, 20 września godz. 18:00 (Berettyóújfalu, Węgry)

 


 

Niełatwe spotkania czekają z kolei Finlandię. W reprezentacji, w której jeszcze w zeszłym sezonie mogliśmy oglądać czterech naszych ligowców, po letnim okienku transferowym ostał się jedynie Sergei Korsunov z Rekordu Bielsko-Biała.

Zawodników z kraju tysiąca jezior czeka najpierw rywalizacja z Portugalią – obecnymi Mistrzami Świata i podwójnymi Mistrzami Europy, a następnie daleki lot do Armenii, gdzie czekają zwycięzcy grupy 3. w fazie Main Round. Ormianie swoją grupę wygrali z kompletem punktów, zostawiając za sobą Czechów i Bośniaków.

Terminarz spotkań reprezentacji Finlandii:

Finlandia – Portugalia, 16 września godz. 17:10 (Vantaa, Finlandia)

Armenia – Finlandia, 20 września, godz. 17:00 (Erywań, Finlandia)

 


 

Największą liczbę reprezentantów nasze kluby wysłały natomiast na południe. Słowacy, w których kadrze znajdziemy Patrika Zatovicia z Piasta Gliwice, Martina Dose z Constractu Lubawa oraz Kristiana Medona z Widzewa Łódź, zagrają najpierw u siebie z Francuzami, a następnie udadzą się do Chorwacji.

Terminarz spotkań reprezentacji Słowacji:

Słowacja – Francja, 16 września godz. 17:20 (Levice, Słowacja)

Chorwacja – Słowacja, 20 września godz. 19:00 (Pula, Chorwacja)

 


Fot. UEFA / CONMEBOL / FIFA / Robert Neumann / Kinga Sałata / Paweł Jakubowski