Rok Rekordu od tytułu

06.05.20Utworzono
Dziś 6 maja 2020 roku. Niewiele się dzieje, niestety, w polskim futsalu. A dokładnie rok temu, 6 maja 2019, Rekord Bielsko-Biała pokonał w Chorzowie Clearex 3:2 i obronił tytuł mistrza Polski.

Mecz oczywiście trzymał w napięciu. Clearex szybko objął prowadzenie, potem wyrównał Ołeksandr Bondar (na zdjęciu), później Alex Viana wyprowadził bielszczan na prowadzenie. Jeszcze przed przerwą na 2:2 wyrównał Sebastian Leszczak - i remis 2:2 utrzymał się do 38 minuty. Wtedy decydującą o losach meczu i mistrzowskiego tytułu bramkę zdobył Paweł Budniak.

Rekord świętował sukces, a za kilka dni znów może zostać mistrzem - jeżeli Polski Związek Piłki Nożnej podejmie decyzję o zakończeniu rozgrywek i przyznaniu złotych medali aktualnym liderom Futsal Ekstraklasy.